• 2011-03-14

Złote Maski w Bielsku-Białej

W poniedziałek 21 marca o godz. 18.00 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbędzie się ceremonia wręczenia prestiżowych nagród Złota Maska 2011 dla teatrów z województwa śląskiego i opolskiego.

W tym roku gospodarzami wydarzenia są Teatr Lalek Banialuka wraz z Teatrem Polskim. Teatr Banialuka w minionym roku otrzymał Złotą Maskę w najważniejszej kategorii Przedstawienie roku za spektakl Król umiera Eugène Ionesco w reż. François Lazaro tym samym zyskując przywilej organizowania obecnej gali.

W ceremonii wręczenia nagród wezmą udział przedstawiciele środowiska teatralnego z całego województwa śląskiego i opolskiego, zaś bielskie teatry wspólnie zaprezentują przygotowany specjalnie na ten wieczór program muzyczny.

"Podróże Guliwera", fot. D. Dudziak

"Podróże Guliwera", fot. D. Dudziak

W obecnej, 43. edycji Złotych Masek Teatr Lalek Banialuka otrzymał nominacje w kategoriach: Rola w teatrach lalkowych dla Piotra Tomaszewskiego za rolę Guliwera w Podróżach Guliwera Jonathana Swifta w reżyserii Mariána Pecki oraz w kategorii Scenografia dla Evy Farkašovej za scenografię do spektaklu Tristan i Izolda Marty Guśniowskiej według Josepha Bediera w reżyserii Petra Nosálka oraz za lalki i kostiumy do spektaklu Podróże Guliwera Jonathana Swifta w reżyserii Mariána Pecko.

21 marca, godz.18.00
Teatr Lalek Banialuka i Teatr Polski
Bielsko-Biała

Dodaj komentarz