• 2011-03-12

Dubai Agnieszki Kicińskiej w Galerii Milano

W piątek 18 marca 2011 roku o godzinie 19.00 w Galerii Milano w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy obrazów Agnieszki Kicińskiej pt. DUBAI.

Agnieszka Kicińska, DUBAI

Agnieszka Kicińska, DUBAI

Najnowszy cykl Agnieszki Kicińskiej prezentowany w Galerii Milano składa się z 9 obrazów inspirowanych jej podróżą do Dubaju w listopadzie 2008 roku. Artystka odbiera miasto z dużą intensywnością – jako miejsce pełne kolorytu, luksusu i przepychu: Fascynująca jest przemiana małej osady poławiaczy pereł w miasto cudów architektury, gdzie wszystko jest możliwe. Na obrazach Kicińskiej znajdziemy ikony miasta znanego z nowatorskich i śmiałych projektów architektonicznych, na czele z Burj Al Arab – ogromnym, siedmiogwiazdkowym hotelem w kształcie żagla. Kolejna z jej prac przedstawia Burj Khalif – najwyższy budynek na świecie (828 m), którego kształt pochodzi od kwiatu pustyni. Natomiast Hotel Atlantis jest monumentalną, bajeczną budowlą, zbudowaną z różowego piaskowca na jednej ze sztucznych wysp usypanych na wodach zatoki.

Artystka maluje budynki, które z pewnością sfotografowałby każdy turysta przybywający do Dubaju, zresztą u Kicińskiej aparat jest medium pośrednim, który zawsze towarzyszy jej w podróżach, dzięki któremu utrwala to, co potem wykorzystuje przy malowaniu. Artystka uwielbia podróże, dlatego większość z jej cykli malarskich dotyczy kolejnego miejsca pobytu autorki. To w wyjazdach znajduje inspiracje malarskie – jak sama wyznaje – gdyby nie mogła malować, poświęciłaby się podróżowaniu.

Agnieszka Kicińska w 2002 r. ukończyła Wydział Malarstwa ASP w Warszawie, uzyskując dyplom w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Mieszka i pracuje w Warszawie. Wybrane wystawy indywidualne to: Malarstwo w Opus Gallery w Łodzi (2009), Lisboa Nova Gallery, Kraków (2005). Wybrane wystawy zbiorowe: Salon letni w Galerii aTAK, Warszawa (2009), Pejzaż południa. Toskania 2007, Galeria aTAK (2008), DAS EJGARE UND DAS FRENDE II, Humbadt Universitat (2005) w Berlinie.

Agnieszka Kicińska DUBAI
wernisaż w piątek 18 marca o godz. 19
wystawa czynna do 2 kwietnia
Galeria Milano, Warszawa, ul. Waszyngtona 2a

Dodaj komentarz