CoCart Music Festival w Toruniu

25 i 26 marca 2011 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu odbędzie się CoCART Music Festival.

"Cocart music frstival"

"Cocart music frstival"

Podczas III edycji festiwalu po raz kolejny najciekawsi artyści sceny eksperymentalnej zagrają w industrialnej scenerii podziemnego garażu CSW. W tym roku wystąpią m.in. Asmus Tietchens, Raymond Salvatore Harmon, Dave Phillips, Todd Carter, Antonie Chessex, Nemezis, Michael Vorfeld, Philippe Petit, Komora, Wiktor Skok, oraz Hati.
III edycja festiwalu audiowizualnego CoCArt częściowo opiera się na programie ubiegłorocznym, którego z racji żałoby narodowej nie udało się zrealizować. W tym roku na imprezie zagra także kilku artystów, którzy po raz pierwszy odwiedzą Toruń.

CoCArt Music Festival to niezwykły, unikalny w tej części Europy festiwal, łączący nowe trendy we współczesnej muzyce eksperymentalnej o charakterze elektronicznym i elektroakustycznym z projektami opartymi o estetyczną waloryzację multimediów, traktowanych jako pełnoprawny komponent działania twórczego.

3 CoCArt Music Festival jest twórczą kontynuacją dwóch poprzednich edycji CoCArt Music Festival, które odbyły się w CSW w Toruniu i zostały objęte w 2008 r. patronatem Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego, a w 2009 r – Europejskiego Roku Innowacyjności.

W ramach festiwalu, w ostatni weekend marca 2011 r., zaprezentują się artyści integrujący muzykę, obraz i sztukę performance. Głównymi wydarzeniami 3 CoCArt Music Festival będą – podobnie jak podczas poprzednich edycji – koncerty audiowizualne w garażu podziemnym budynku CSW w Toruniu, ale zapraszamy także na panel dyskusyjny: Nowy odbiorca sztuki we współczesnym uniwersum znaków oraz event promocyjny magazynu Glissando: Jak połączyć to, co Pan Bóg rozdzielił?.

Od 25 do 26 marca 2011 roku

Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu
Ul.Wały gen Sikorskiego 13
Toruń

Dodaj komentarz