• 2011-03-10

Matisyahu wystąpi podczas II Life Festival w Oświęcimiu

18 czerwca 2011 roku na stadionie MOSiR w Oświęcimiu podczas finałowego koncertu II Life Festival, wystąpi Matisyahu – jeden z najciekawszych i najoryginalniejszych artystów światowej sceny muzycznej ostatnich lat. Matisyahu jest drugą obok Jamesa Blunta, gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu.

Matisyahu

Matisyahu

Artysta opiera swoją twórczość na muzyce reggae, dodając do niej elementy muzyki chasydzkiej, jazzu, hip hopu i beat-boxingu. Śpiewa najczęściej po angielsku, choć zdarza mu się także wykonywać piosenki w języku hebrajskim lub jidysz. Matisyahu znany jest też z niezwykle żywiołowych, przykuwających uwagę koncertów. Występy na scenie są ważną częścią tego, co robię. Wytwarza się tam energia, której nie da się osiągnąć w studiu nagraniowym – mówi artysta. Chcę, aby moja muzyka miała znaczenie, wzruszała ludzi i skłaniała ich do myślenia. Muzyka dociera bardzo głęboko i przemawia do nas w sposób silniejszy, niż jakiekolwiek słowa – dodaje.

Matisyahu ma na koncie trzy świetnie przyjęte albumy studyjne, a także trzy płyty koncertowe. Najnowsza z nich, Live at Stubb’s, Vol. 2, nagrana z towarzyszeniem brooklyńskiego Dub Trio (w składzie: gitarzysta D.P. Holmes, basista Stu Brooks i perkusista Joe Tomino), trafiła do sklepów w lutym tego roku. Dub Trio rozumie pojęcie przestrzeni. Dla mnie, jako wokalisty, to świetna rzecz, bo dzięki temu mogę podejść do śpiewania moich tekstów w zupełnie nowy sposób – mówi Matisyahu.

Life Festival Oświęcim jest prestiżową i wielokulturową imprezą w Polsce o międzynarodowym charakterze. Udział artystów pochodzących z krajów takich jak Izrael, Jamajka, Austria, Węgry, Niemcy i Ukraina, a także gwiazd polskiej sceny muzycznej, zapewnił wysoką frekwencję oraz międzynarodowy sukces pierwszej edycji festiwalu w czerwcu 2010 r. Tegoroczny festiwal odbędzie się w Oświęcimiu w dniach 11 – 18 czerwca. Tym razem zagrają m.in. wykonawcy z Austrii, Włoch, Francji, USA, Polski, Niemiec oraz Jamajki. Podczas koncertu finałowego 18 czerwca wystąpi Matisyahu oraz James Blunt. Festiwal zostanie również uświetniony udziałem znanych wykonawców i autorytetów w dziedzinach muzyki klasycznej, teatru i sztuki.

Na miasto Oświęcim patrzymy przede wszystkim przez pryzmat jego tragicznej historii. Jednak ponad pół wieku po tamtych wydarzeniach, Oświęcim jest również ośrodkiem licznych inicjatyw na rzecz pokoju i tolerancji, miejscem spotkań ludzi różnych narodowości, wyznań i przekonań, w którym nowe pokolenia chcą budować przyszłość bez wojen i przemocy. W mieście uznawanym za symbol Holocaustu – zagłady narodu żydowskiego i eksterminacji innych narodów, w tym przede wszystkim Polaków, Romów oraz Rosjan, po raz drugi wybrzmi przesłanie budowy świata wolnego od rasizmu i antysemityzmu w całym bogactwie jego różnorodności kulturowych.

Life Festival Oświęcim to inicjatywa, która zrodziła się z potrzeby przełamywania stereotypów kulturowych i przekazywania ducha tolerancji. Głównym celem festiwalu jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, a w konsekwencji potępienie rasizmu i antysemityzmu. Muzyka łączy ludzi niezależnie od wieku, pochodzenia, wykształcenia i statusu społecznego. Obce są jej granice wynikające z wyznawanej religii, poglądów politycznych, rasy i narodowości. Podczas II Life Festival Oświęcim, artyści i publiczność jednym głosem dadzą wyraz wierności tej idei.

18 czerwca 2011 roku
Stadion MOSIR
ul. Legionów 15
Oświęcim

Life Festival Oświęcim jest jedną z najbardziej prestiżowych i wielokulturowych imprez w Polsce
o międzynarodowym charakterze. Udział artystów pochodzących z krajów takich jak Izrael, Jamajka, Austria, Węgry, Niemcy i Ukraina, a także gwiazd polskiej sceny muzycznej, zapewnił wysoką frekwencję oraz międzynarodowy sukces pierwszej edycji festiwalu w czerwcu 2010 r. Tegoroczny festiwal odbędzie się w Oświęcimiu w dniach 11 – 18 czerwca. Tym razem zagrają m.in. wykonawcy
z Austrii, Włoch, Francji, USA, Polski, Niemiec oraz Jamajki. Podczas koncertu finałowego 18 czerwca wystąpi główna gwiazda festiwalu – James Blunt. Festiwal zostanie również uświetniony udziałem znanych wykonawców i autorytetów w dziedzinach muzyki klasycznej, teatru i sztuki. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Peace Festival, a pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym dziennikarz muzyczny RMF FM – Darek Maciborek.

Miejsce

Na miasto Oświęcim patrzymy przede wszystkim przez pryzmat jego tragicznej historii. Jednak ponad pół wieku po tamtych wydarzeniach, Oświęcim jest również ośrodkiem licznych inicjatyw na rzecz pokoju i tolerancji, miejscem spotkań ludzi różnych narodowości, wyznań i przekonań, w którym nowe pokolenia chcą budować przyszłość bez wojen i przemocy. W mieście uznawanym za symbol Holocaustu – zagłady narodu żydowskiego i eksterminacji innych narodów, w tym przede wszystkim Polaków, Romów oraz Rosjan, po raz drugi wybrzmi przesłanie budowy świata wolnego od rasizmu
i antysemityzmu w całym bogactwie jego różnorodności kulturowych.

Idea

Life Festival Oświęcim to inicjatywa, która zrodziła się z potrzeby przełamywania stereotypów kulturowych i przekazywania ducha tolerancji. Głównym celem festiwalu jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, a w konsekwencji potępienie rasizmu
i antysemityzmu. Muzyka łączy ludzi niezależnie od wieku, pochodzenia, wykształcenia i statusu społecznego. Obce są jej granice wynikające z wyznawanej religii, poglądów politycznych, rasy
i narodowości. Podczas II Life Festival Oświęcim, artyści i publiczność jednym głosem dadzą wyraz wierności tej idei.

Dodaj komentarz