• 2011-03-07

Erlend Loe, Muleum

21 marca 2011 roku nakładem wydawnictwa słowo/obraz terytoria ukaże się książka autorstwa Erlend Loe Muleum. Wzruszająca i zabawna powieść o samotności, wolności i poszukiwaniu utraconego sensu życia, ale także o tym, że aby przeżyć je w pełni, czasem trzeba otrzeć się o rozpacz i śmierć.

Erlend Loe, Muleum

Erlend Loe, Muleum

Julie traci najbliższą rodzinę w katastrofie lotniczej. Jest młoda, piękna, zdolna i bardzo bogata. I dobrze wie, co powinna zrobić: zabić się w niebanalny sposób. Psychoterapeuta każe jej prowadzić pamiętnik, notuje więc rozmaite plany samobójcze, a przy okazji odreagowuje traumę, rozlicza się z rodzicami, własnym dzieciństwem i z najbliższym otoczeniem – przyjaciółką koniarą, niezrównoważonym terapeutą i zakochanym w niej kafelkarzem z Gdańska. Gdy w poszukiwaniu nowych możliwości autodestrukcji opuszcza rodzinne Oslo, zabiera czytelnika w szaloną podróż po najbardziej egzotycznych zakątkach świata.

Erlend Loe to kultowy norweski pisarz i scenarzysta. Urodził się w 1969 roku. Debiutancką powieść opublikował w wieku 24 lat. W Polsce wydano jego dwie książki: Naiwny. Super i Doppler. Mieszka z rodziną w Oslo.

Erlend Loe Muleum
przełożyła Milena Skoczko
wydawnictwo słowo/obraz terytoria, Gdańsk 2011
ISBN 978-83-7453-019-4
informacje: seria Książki do czytania, 196 stron, format 129 x 197 mm, oprawa broszurowa
Data premiery: 21 marca

Dodaj komentarz