Lokatorzy

Dnia 27 kwietnia 2011 roku o godzinie 19.00 w Galerii CK Agora we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy pt: Lokatorzy.

"Lokatorzy"

"Lokatorzy"

Lokatorzy to trzy młode przyjaciółki Natalia Krawczyk, Marta Pokojowczyk i Barbara Szymczak. Podejmą one próbę stworzenia w Galerii CK Agora wystawy, która będzie poznawczym eksperymentem. Wystawa będzie pierwszym nieformalnym projektem w trakcie którego artystki zaprezentują indywidualną twórczość tworząc przestrzeń, która pokaże co je łączy a co dzieli.

Poprzez proste przekazy, symboliczne środki wypełnią galerię obiektami, malarstwem, fotografiami i instalacjami, obrazującymi zarazem  ich indywidualizm jak i różnorodne podejście do medium.

W takim sposobie prezentacji prac zawarta jest idea ucieczki od nudnego minimalistycznego galeryjnego white cube’a w stronę nowożytnych prywatnych kolekcji, gromadzonych w małych  pomieszczeniach. Lokatorami staną się w tej przestrzeni również zwiedzający.

Barbara Szymczak – ur. w 1984 roku we Wrocławiu. Kończy Historię Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, wydziału Architektury Wnętrz, specjalizacji scenograficznej w pracowni prof. Michała Jędrzejewskiego. Zajmuje się związkami człowieka z przestrzenią i przedmiotem, śladami pamięci pozostawionymi w rzeczywistości.

Natalia Krawczyk – ur. w 1984 roku w Opolu. Studiowała Historię Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, zrobiła również dyplom w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Podczas studiów dwukrotnie wyjeżdżała na stypendia zagraniczne: 2007/2008 studia na Faculdade de Belas Artes i Faculdade Letras Universidade do Porto; 2009/2010 studia na Ludwig-Maximilians-Uniwersität München. Obecnie pracuje w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Na płaszczyźnie artystycznej współpracuje z Barbarą Szymczak i Martą Pokojowczyk w nieformalnej grupie bez nazwy. Zazwyczaj realizują opracowane wspólnie projekty typu site-specific.

Marta Pokojowczyk – ur. W 1985 roku we Wrocławiu. Studiowała Historię Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, od 2008 r. studiuje malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w pracowani prof. Andrzeja Klimczaka Dobrzanieckiego. W roku 2007/2008 odbyła stypendium w Porto, w Portugalii; był to czas przełomu, kiedy otworzyła się na wiele aspektów w sztuce. Lubi, kiedy sztuka koresponduje z rzeczywistością, lecz nie znosi dosłowności. W jej świecie wszystko jest dozwolone, za granicą tego świata celnicy są niebiescy i nigdy nie zaglądają do walizek a patrzą jedynie na oczy i na wargi(J. Cortazar, J. Silva, Silvalandia).

wernisaż: 28 kwietnia 2011 godz. 19.00
28.04-16.05
Galeria CK AGORA
Ul. Serbska 5a
Wrocław

Dodaj komentarz