• 2011-03-04

Poluzjanci akustycznie – jedyny koncert w Trójmieście

Dnia 19 marca 2011 roku o godzinie 19.00 w Hotelu Sheraton w Sopocie z akustycznym koncertem wystąpi zespół Poluzjanci.

Poluzjanci

Poluzjanci

Zespół Poluzjanci ma status kultowego wśród wielu fanów. Jego płyta Tak po prostu, jest prawie nie do zdobycia i potrafi osiągać zaskakująco wysokie ceny na aukcjach internetowych. Kuba Badach, Przemek Maciołek, Marcin Górny, Piotr Żaczek, Robert Luty, Grzegorz Jabłoński. W tym składzie zespół gra mniej więcej od dziesięciu lat, chociaż historia kapeli jest dłuższa.

Członkowie zespołu zdają sobie sprawę z dziwnego sposobu, w jaki funkcjonują jako grupa. Żartują, że Poluzjanci są w ich życiu luksusowym dodatkiem do codziennej pracy. A codzienną pracą tych sześciu wybitnych instrumentalistów jest uprawianie rozmaitych gatunków muzyki, sięgających od jazzu do popu. W swej karierze współpracowali z takimi gwiazdami sceny muzycznej jak: Gordon Haskell, Kayah, Ewa Bem, Sistars, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Kasia Cerekwicka, Robert Janson i wielu innych. Od co najmniej 10 lat poszczególni członkowie grupy pracują przy większości znaczących festiwali oraz okołomuzycznych produkcji telewizyjnych. Gdyby zsumować ilość albumów, na których wystąpili lub, które współtworzyli, ich liczba przekroczyłaby 200.

Poluzjanci. Fot. Krzysztof Opaliński

Poluzjanci. Fot. Krzysztof Opaliński

Podczas najnowszej, wyjątkowej trasy koncertowej Poluzjanci zaprezentują akustyczne wersje swoich utworów. Nowe aranżacje oparte na zmienionym instrumentarium to doskonała okazja do prezentacji niezwykłej wszechstronności oraz kunsztu muzyków.

19 marca 2011 roku, godzina 19.00
Sheraton Sopot Hotel, Conference Center & Spa
Sala Columbus
ul. Powstańców Warszawy 10
Sopot

Dodaj komentarz