• 2011-03-04

“Inside job” na Planet Doc

Dokument Inside job Charlesa Fergusona, zdobywca tegorocznego Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, znajdzie się w programie tegorocznego festiwalu PLANETE DOC. Film zawalczy o nagrodę główną Millennium Award i będzie jednym z hitów sekcji Nauki polityczne, w której zostaną zaprezentowane najlepsze filmy dokumentalne ostatniego roku poświęcone bieżącym tematom politycznym i społecznym.

"Inside job", Charles Ferguson

"Inside job", Charles Ferguson

Reżyser filmu Charles Ferguson podąża śladami przyczyn kryzysu finansowego z 2008 roku, który pogrążył nie tylko amerykańską, ale także światową gospodarkę. Film Inside job ukazuje niepokojąco bliskie związki między światem polityki, finansów i nauki, a winą za zapaść obarcza instytucje finansowe. Reżyser tropi ekscesy amerykańskich finansistów i udowadnia, że największego od czasów Wielkiej Depresji kryzysu można było nie tylko uniknąć, ale również przewidzieć.

Festiwal PLANETE DOC odbędzie się w dniach 6-15 maja w stołecznych Kinotece, Muranowie i Iluzjonie, a w dniach 6-8 maja w ramach weekendu z cyfrowym PLANETE DOC w kinach studyjnych w 20 miastach w Polsce.

Dodaj komentarz