• 2011-03-04

Ariel Ramirez Tango Quartet w Filharmonii Wrocławskiej

8 kwietnia 2011 roku w Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert promujący płytę Aires Ariela Ramireza. Koncert dopełni występ kontrabasisty Marcina Spery i znakomitej wrocławskiej pary tancerzy, nauczycieli i popularyzatorów tanga – Katarzyny Press i Ireneusza Michalewicza.

Ariel Ramirez Tango Quartet

Ariel Ramirez Tango Quartet

Ariel Ramirez jest krewnym jednego z najsłynniejszych kompozytorów argentyńskich, twórcy mszy kreolskiej – Ariela Ramireza. Artysta urodził się 1975 roku w Argentynie, w miejscowości Altos de Chipión. Naukę gry na bandoneonie rozpoczął w wieku trzynastu lat. Jego muzyczna kariera nabrała rozpędu w wieku lat dwudziestu. Wówczas jego talent zaczęto doceniać na licznych festiwalach folklorystycznych. Ramirez zdobył wiele znaczących nagród i wyróżnień.

Od 2002 roku artysta aktywnie uczestniczy w różnych projektach muzycznych. Koncertuje z wieloma uznanymi muzykami m. in. w Chile, Brazylii, Peru, Boliwii i Urugwaju. W latach 2004-2007 współpracował ze skrzypkiem Néstorem Garnicą, a następnie dołączył do znanej argentyńskiej grupy Los Carabajal. W latach 2009-2010 akompaniował wokaliście Marcelo Toledo. Niedawno wystąpił we Wrocławiu z El Muso – jednym z najbardziej popularnych wokalistów kubańskich, znanych m.in. ze współpracy z Buena Vista Social Club.

W połowie lutego 2011 Ramirez wydał swoją debiutancką płytę zatytułowaną Aires, której realizacja miała miejsce we Wrocławiu. Do współpracy zaprosił znakomitych muzyków: Joao de Sousa – wokal, Darek Samerdak – fortepian, Dominika Białostocka – gitara. Album stanowi kompilację autorskich interpretacji największych utworów tradycyjnego tanga argentyńskiego. Portugalski wokalista z kolei nadaje momentami utworom klimat portugalskiego fado. Obok takich utworów jak Dos Gardenias Isoliny Carrillo, Libertango Astora Piazzolli czy Me Saque Una Vuelta Cacho Castañi znalazło się miejsce na kompozycję Ariela Ramireza zatytułowaną Wrocław Gris, która zrodziła się podczas realizacji nagrań w tym mieście.

8 kwietnia 2011 roku
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19
Wrocław

Dodaj komentarz