• 2011-03-03

Sofia Coppola – życie między filmami

Od 1 kwietnia 2011 roku w polskich kinach będzie można zobaczyć nowy film Sofii Coppoli – Somewhere. Między miejscami. Córka słynnego Francisa Forda Coppoli od lat należy do czołówki amerykańskich reżyserów młodego pokolenia. Największy sukces artystyczny (Oscar za scenariusz) i kasowy odniosła kameralnym filmem Między słowami ze Scarlett Johansson i Billem Murrayem.

"Somewhere. Między miejscami"

"Somewhere. Między miejscami"

Jej najnowsze dzieło zostało z entuzjazmem przyjęte na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji – wyróżniono je Złotym Lwem. W roli głównej, zblazowanego hollywoodzkiego gwiazdora, pojawił się Stephen Dorff (Wrogowie publiczni, World Trade Center).

Wystąpiłem w kilkudziesięciu filmach, ale ten był wyjątkowy. Subtelny, poetycki, pełen słodyczy, choć nie przesłodzony. Rzecz w stylu Sofii – mówił. Dodawał też, że doskonale rozumie swego bohatera. – Sam miałem takie okresy, że żyłem w wielkim pędzie. Johnny zatraca się w monotonnym rytmie swego dekadenckiego życia. Dorffowi partneruje, jako jego córka Cleo, jedenastoletnia Elle Fanning (Babel, Droga do przebaczenia, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona), siostra słynnej dziecięcej gwiazdy Dakoty Fanning.

Hollywoodzki gwiazdor Johnny Marco (Dorff) mieszka w dekadenckim hotelu Chateau Marmont. Jeździ czerwonym ferrari, ma nieograniczony dostęp do wszelkich używek, a wokół niego kręci się pełno dziewczyn gotowych spełniać jego kaprysy. Niespodziewanie w życie tabloidowego celebryty wkracza jedenastoletnia Cleo (Fanning) – córka Johnny’ego z małżeństwa, które dawno się rozpadło. To spotkanie wywróci do góry nogami cały jego świat.

Somewhere. Między miejscami na ekranach od 1 kwietnia

Dodaj komentarz