Festiwal Temps d’images 2011

W dniach od 11 marca do 11 kwietnia 2011 roku w nowej przestrzeni Laboratorium CSW  Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się Festiwal Temps d’images.

Festiwal Temps d'images

Festiwal Temps d'images

Festiwal sztuk wizualnych  ma charakter laboratorium, które umożliwia spotkanie artysty wizualnego z performatywnym, wymianę i połączenie ich doświadczeń. Laboratorium, którego założeniem jest eksperymentowanie i ponoszenie ryzyka, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, tworzenie specjalnych projektów w warunkach poza skomercjalizowaną sztuką. Festiwal staje się platformą złożoną z pojedynczych wydarzeń, która zarówno  ma zderzać różne zjawiska kulturowe jak i tworzyć percepcyjną i partycypacyjną wolność.

Festiwal Temps d’images został stworzony w 2002 roku z inicjatywy europejskiego kanału kulturalnego ARTE oraz La Ferme du Buisson, stając się europejską siecią wymiany twórczości najwybitniejszych artystów i przedstawicieli młodego pokolenia. Produkuje i prezentuje projekty z pogranicza sztuk wizualnych i performatywnych: akcje, instalacje, projekcje, performance, spektakle.

Szczególne miejsce w tegorocznym Temps d’images zajmuje projekt Dzicy, który powstał we współpracy reżysera teatralnego Krzysztofa Garbaczewskiego z poetą i dramaturgiem Marcinem Cecko, kompozytorem Janem Duszyńskim oraz architektką Aleksandrą Wasilkowską. Dzicy prezentują to, co zostało stworzone na marginesie pracy nad spektaklem Życie seksualne dzikich*. To instalacja zbudowana z fragmentów działań, z prób z aktorami, inspiracji, prototypu Czarnej Wyspy.

Projekt jest interaktywnym eksperymentem. Dzikie podlega w nim obserwacjom, które w przyszłości pozwolą stworzyć podwaliny projektu antropologii postczłowieka i postantropologii.

ObecnieTemps d’images tworzy jedenastu partnerów: La Ferme du Buisson (Noisiel/Paryż, Francja), Les Halles de Schaerbeek (Bruksela, Belgia), Romaeuropa (Rzym, Włochy), Duplacena (Lizbona, Portugalia), tanzhaus NRW (Duesseldorf, Niemcy), Trafo (Budapeszt, Węgry), CSW Zamek Ujazdowski (Warszawa, Polska), Von Krahli Teater (Talin, Estonia), Artlink (Bukareszt, Rumunia), Garajistanbul (Istambuł, Turcja), Usine C (Montreal, Kanada).

11.03-11.04
CSW Zamek Ujazdowski
Warszawa

Dodaj komentarz