• 2011-03-02

Wernisaż projektu Łaźnia Damska

8 marca 2011 roku o godzinie 18.00 w gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia odbędzie się wernisaż projektu Łaźnia Damska. Projekt ten, poświęcony kobietom i stworzony przez kobiety, będzie prezentowany do 30 marca.

Justyna Kuklo, Stół mojej babci

Justyna Kuklo, Stół mojej babci

W ramach projektu Centrum Sztuki Współczesnej organizuje minitargi sztuki kobiet. Pozwoli to na obejrzenie dzieł sztuki trójmiejskich artystek, jak i stworzy możliwość kupna prezentu dla siebie lub bliskiej osoby.

Swe prace zaprezentują artystki: Ewa Beata Białecka, Magda Bielesz, Joanna Fluder, Gosia Golińska, Ewa Juszkiewicz, Bogna Klaman, Justyna Kuklo, Dorota Nieznalska, Agata Nowosielska, Anna Orbaczewska, Patrycja Orzechowska, Joanna Rusinek, Olga Salamon, Kasia Swinarska, Anna Szczęsna, Anna Witkowska i Iwona Zając.

W ramach wystawy będzie można obejrzeć przygotowany przez Justynę Kuklo Stół mojej babci. Artystka zrekonstruowała stół swojej babci, dezintegrując go jednak w przewrotny sposób, poprzez umieszczenie seksualnych motywów na serwetkach i obrusie. Swoim projektem złożyła hołd nie tylko swojej babci, ale również wszystkim kobietom produkującym przedmioty codziennego użytku dla swoich rodzin. Justyna Kuklo zaprosiła do realizacji projektu swoją mamę, która wykonała elementy haftowane na części serwetek. Stół mojej babci jest częścią pracy dyplomowej, która została uznana w Academie Royale des Beaux-Arts w Brukseli za najlepszy dyplom w 2010.

8 marca 2011 o godzinie 19.00 odbędzie się koncert Frau Kraushaar, tunezyjsko-niemiecko-bawarskiej artystki. Frau Kraushaar mieszka w Hamburgu i tam bierze udział w lokalnym życiu awangardowo-undergroundowej sceny. Od zawsze gra na organach w dj patex band school of zuversich oraz powołała do życia wiele projektów tego zespołu. Występowała na koncertach albo setach dj’skich z takimi artystami jak: Jim Avignon, Namosh, Richard von der Schulenburg, Jan Gazzara, Felix Kubin, Angie Reed oraz wieloma innymi.

W marcu w CSW Łaźnia odbędzie się również projekcja filmowa pod nazwą POLSKIE KINO KOBIECE. Projekt 30 marca zakończy finisaż wystaw oraz zaprezentowany o godzinie 19.00  performance Anny Steller pt. Kronika audiologiczna.

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku
Projekt Łaźnia Damska
8-30 marca 2011 r.

Dodaj komentarz