• 2011-03-01

Spektakl Przylgnięcie w Laboratorium Dramatu

Dnia 3 i 4 marca 2011 roku w Laboratorium Dramatu w Warszawie odbędzie się spektakl Przylgnięcie w reżyserii Piotra Rowickiego.

"Przylgnięcie", reż. Piotr Rowicki

"Przylgnięcie", reż. Piotr Rowicki

Grupa przestępców wymusza działkę w centrum miasta. Ziemia ma być fundamentem legalnego interesu, który pomoże jednemu z nich stać się porządnym obywatelem, mężem i ojcem. Droga na skróty okazuje się bardziej kręta. Gangsterska sielanka zmienia się w dramat. Los zmusza bohatera do konfrontacji ze zbrodnią sprzed lat popełnioną przez mieszkańców na niewinnym dziecku. Bohater próbuje odkryć prawdę, ale czy miasto jest na to gotowe? Czy gotowi są Ksiądz, Lekarz, Nauczyciel i inni?

Przylgnięcie to spektakl przygotowany laboratoryjną metodą. Przeszedł drogę od improwizacji -  poprzez  publiczne czytanie, wspólną pracę autora, reżysera i aktorów nad tekstem – do premiery w 2008 roku. Po premierze twórcy postanowili kontynuować prace nad spektaklem, czego efektem jest nowa wersja tekstu, zmieniona inscenizacja i obsada.

W morzu nie wiedzieć co przekazujących pretensjonalnych odkurzeń półkowników narodowej i światowej klasyki taki zwyczajny, dobrze zainscenizowany współczesny dramat o ponadczasowych problemach zdaję się na wagę złota. To dobry spektakl. Tak po prostu.

Przylgnięcie reżyseruje Aldona Figura, znana m.in. z realizacji Monologów waginy w gdańskim Teatrze Wybrzeże oraz Tiramisu, Absyntu i Gardenii w Laboratorium Dramatu.

3 i 4 marca 2011 roku
Laboratorium Dramatu
Ul. Olesińska 21
Warszawa

Dodaj komentarz