• 2011-02-28

Wrocław Tadeuszowi Różewiczowi w 90. rocznicę urodzin

Różewicz rozrzucony to projekt realizowany w ramach obchodów Roku Różewicza we Wrocławiu przez Wrocławski Teatr Współczesny we współpracy z Narodowym Starym Teatrem  w Krakowie.

Logo - Wrocławski Teatr Współczesny

Logo - Wrocławski Teatr Współczesny

Tadeusz Różewicz – jeden z najważniejszych polskich twórców literatury przełomu XX i XXI wieku, od 1968 roku mieszka i pracuje we Wrocławiu. W 1994 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Stolicy Dolnego Ślaska. 9 października 2011 roku będzie obchodził swoje 90. urodziny.

Wrocławski Teatr Współczesny przygotowuje szereg działań we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Radomsku… Najważniejszym celem, jaki stawiają sobie organizatorzy jest stworzenie odbiorcom różnych pokoleń możliwości spotkania i wejścia w twórczy dialog z dziełem Tadeusza Różewicza – przenikliwego, krytycznego, czasem pełnego humoru obserwatora i komentatora rzeczywistości.

Projekt rozpoczął się już w styczniu 2011 roku, wydaniem Kalendarza Teatralnego z płytą DVD, na której aktorzy Wrocławskiego Teatru Współczesnego mówią wiersze Tadeusza Różewicza. Natomiast już 15 i 16 marca na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi będzie można zobaczyć przedstawienie Białe małżeństwo w reż. Krystyny Meissner.

Mecenasi: Miasto Wrocław, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Adama Mickiewicza.

Partnerzy: Teatr Narodowy w Warszawie, Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

Dodaj komentarz