• 2011-02-28

“Niepokonani” Petera Weira na otwarcie OFF PLUS CAMERA

8 kwietnia 2011 roku w Krakowie podczas uroczystego otwarcia festiwalu OFF PLUS CAMERA odbędzie się oficjalna polska premiera filmu Niepokonani (The Way Back) w reż. Petera Weira. Film trafi na ekrany kin w całej Polsce 8 kwietnia.

Peter Weir, "Niepokonani"

Peter Weir, "Niepokonani"

Po blisko ośmiu latach milczenia Peter Weir powraca na ekrany filmem szczególnie bliskim polskiej widowni. Po raz pierwszy w warunkach hollywoodzkich, w pełnym tego słowa znaczeniu, powstał film, którego kanwą są wydarzenia z historii Polski XX wieku. Inspiracją do Niepokonanych (The Way Back) stała się książka Sławomira Rawicza Długi marsz, opowiadająca o heroicznej ucieczce Polaka z sowieckiego gułagu w 1940 roku.

Weir po raz kolejny opowiada o granicach ludzkiej wytrzymałości oraz sile ducha, snując równocześnie refleksję nad przewijającymi się przez całą jego twórczość zagadnieniami konformizmu oraz ludzkiej tożsamości. W rolach głównych – hollywoodzka plejada gwiazd: Colin Farrell, Ed Harris i Jim Sturgess.

4. edycja Festiwalu OFF PLUS CAMERA odbędzie się w Krakowie w dniach 8-17 kwietnia. Przez 10 dni pokazanych zostanie blisko 100 premierowych filmów z całego świata, w większości realizowanych obok kinematografii głównego nurtu. Filmów niepokornych, niepoddających się łatwej ocenie, prowokujących do dyskusji. Jednym z głównych celów krakowskiej imprezy jest wspieranie młodych, zdolnych reżyserów z całego świata, którzy są dopiero na początku kariery. Jak co roku jeden z nich wyjedzie z Krakowa bogatszy o 100 tysięcy USD z Krakowską Nagrodą Filmową.

Dystrybutorem Niepokonanych (The Way Back) jest Monolith Films.

Dodaj komentarz