• 2011-02-26

Ruszają XIII Polkowickie Dni Teatru

28 lutego 2011 roku o godzinie 19.00 w Auli Forum w Polkowicach rozpoczną się XII Polkowickie Dni Teatru. Festiwal otworzy spektakl Oblicza teatru.

Diabeł w purpurze (fot. S. Okołowicz)

Diabeł w purpurze (fot. S. Okołowicz)

Gwiazdorska obsada na czele z Ignacym Gogolewskim i Marią Ciunelis, znakomite aktorstwo i piękne kostiumy. Doskonały spektakl Diabeł w purpurze Teatru Scena Prezentacje z Warszawy rozpocznie w najbliższy poniedziałek XIII Polkowickie Dni Teatru.

Tegoroczny Festiwal potrwa prawie dwa miesiące. Złoży się na niego: 14 spektakli Nurtu Głównego, 4 spektakle dla dzieci i młodzieży, 5 wystaw, warsztaty i spotkania z Patronem Honorowym Festiwalu – Anną Seniuk oraz przegląd filmów z jej udziałem. Uroczysta inauguracja XIII Polkowickich Dni Teatru odbędzie się 7 marca o godz. 18.00 w Auli Forum. Podczas tego wieczoru zostaną wręczone Złote Miedziaki – Nagrody Publiczności XII edycji Festiwalu, Patron Honorowy dokona symbolicznego otwarcia Dni Teatru, a następnie zaprezentuje się publiczności w spektaklu Dzień Walentego Teatru im. J. Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego.

Na początek Festiwalu Andrzej Wierdak – Dyrektor Artystyczny Dni Teatru – przygotował dla wielbicieli Melpomeny nie lada gratkę. Na scenie zaprezentuje się bowiem legenda polskiego teatru Ignacy Gogolewski, który wcieli się w rolę jednego z twórców potęgi XVII-wiecznej Francji – Kardynała Giulo Raimondo Mazzariniego.

Znakomicie przyjęty przez recenzentów i publiczność spektakl w reżyserii Romualda Szejda to teatralny portret tego genialnego stratega i dyplomaty, który przeczuwając nadchodząca śmierć, postanawia zrealizować swój ostatni polityczny majstersztyk. Chce doprowadzić do małżeństwa króla Ludwika XIV z hiszpańską infantką. Musi jednak najpierw unicestwić miłość między królem a swoją siostrzenicą Marią Mancini. Na scenie Ignacemu Gogolewskiemu partnerować będą gwiazdy polskiego teatru i filmu: Maria Ciunelis, Matylda Damięcka. Henryk Łapiński, Marek Włodarczyk oraz Bartosz Miłosz Martyna.

28 lutego2011 r., godz. 19.00
Aula Forum
ul. Skalników 6
Polkowice

Dodaj komentarz