• 2011-02-26

Prapremiera spektaklu Tęczowa Trybuna 2012

Dnia 5 marca 2011 roku o godzinie 19.00 w Teatrze Polskim we Wrocławiu odbędzie się prapremiera spektaklu Tęczowa Trybuna 2012.

Tęczowa Trybuna 2012

Tęczowa Trybuna 2012

Prapremiera spektaklu jest częścią teatralnego projektu, podejmującego temat demokratyzacji życia publicznego w Polsce. Punktem wyjścia są powstające w polskich miastach stadiony, na których odbędą się mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Swoim przedstawieniem autorzy otwierają pole dyskusji o komercjalizacji przestrzeni publicznej, a także dyskryminacji ze względu na tożsamość, status majątkowy itd.

Bezpośrednim impulsem dla projektu była powstała w sierpniu 2010 roku inicjatywa Tęczowa Trybuna założona przez Pierwszy Gejowski Fanklub Polskiej Reprezentacji Narodowej w Piłce Nożnej. W ten sposób kibice-geje walczą o akceptację ich tożsamości, społeczne uprawomocnienie założonego stowarzyszenia oraz zapewnienie bezpieczeństwa na stadionach w czasie rozgrywek Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku i meczów ligowych dzięki stworzeniu sektorów, czyli tęczowych trybun,na polskich stadionach.

5 marca 2011 roku o godzinie 19.00
Teatr Polski
ul. G. Zapolskiej 3
Wrocław

1 komentarz do artykułu “Prapremiera spektaklu Tęczowa Trybuna 2012”

  1. Waldek

    To pierwszy krok do segregacji: rasowej, religijnej, majątkowej, x-y-z-towej. Stworzymy trybuny dla żydów, hindusów, polaków, białych, czarnych etc. Czy tak ma wyglądać tolerancja? Co za obrzydliwy pomysł.

    Niestety ponownie grupy, wykorzystujące pretekst walki o tolerancję, próbują wymusić na rządach wielu państw prawa szczególne – dla siebie. To pierwszy krok w kierunku powrotu “Hitlera”. Ironia losu chce, że środowiska homoseksualne faktycznie miały znaczący wpływ w dojściu Hitlera do władzy. Jak wiemy, w późniejszym etapie zostały przez niego zdradzone. Wydaje się, że nie potrzebujemy już powtórki z “rozrywki”, jednak tym środowiskom równe prawa niestety nie wystarczają.

Dodaj komentarz