• 2011-02-26

Roboty na wysokości i NATSQ w Alchemii

10 marca 2011 o godzinie 20.00 krakowski klub Alchemia zaprasza na dwa koncerty zespołów Roboty na wysokości oraz NATSQ.

Roboty na wysokości i NATSQ wystąpią w Alchemii

Roboty na wysokości i NATSQ wystąpią w Alchemii

Roboty na Wysokości to powstały pod koniec 2008 roku projekt trzech wywodzących się ze Śląska muzyków znanych z takich formacji jak Locomotive Sun czy Iowa Super Soccer. Ich muzyka wymyka się wszelkim ramom, czerpiąc z wielu różnych gatunków. Elektronika, free jazz, post punk, psychodela – to tylko niektóre określenia, jakie nasuwają się po jej wysłuchaniu. Muzycy nie boją się eksperymentów, za główny cel stawiając sobie nieustanne zaskakiwanie słuchacza świeżością i mnogością pomysłów. Niekonwencjonalne rozwiązania, niczym nieograniczona wyobraźnia oraz abstrakcyjne teksty to ich znak rozpoznawczy. Alternatywa i Awangarda – przez wielkie A.

W październiku 2010 roku zespół własnym nakładem wydał płytę Studio Huta (dostępna w Internecie). Różnorodne, pełne energii kompozycje zostały bardzo szybko docenione przez portal We Are From Poland, który zamieścił utwór Robotów na swojej składance.

NATSQ

Muzyki Natsq nie można sklasyfikować jako elektro- ambient z towarzyszeniem eksperymentalnych dźwięków. Jeden z jej fanów opisuję ją słowami: Łączy ze sobą zarówno nowe jak i stare style muzyczne i przede wszystkim nie boi się podejmować wyzwanie, jakie stawia za sobą zmiana stereotypowego myślenia o tym jak poszczególne style muzyczne mogą brzmieć. Wszystko to sprowadza się do stwierdzenia, iż jej muzyka świadczy o tym, iż to nie gatunek definiuje i określa muzykę, lecz emocje, jakie potrafi ona wywołać.

10 marca 2011 r., godz. 20.00
Klub Alchemia
ul. Estery 5
Kraków

Dodaj komentarz