• 2011-02-26

Robert Piotrowicz w Gdańskiej Łaźni

Dnia 5 marca 2011 roku o godzinie 19.00 w CSW Łaźnia w Gdańsku odbędzie się koncert Roberta Piotrowicza.

Robert Piotrowicz

Robert Piotrowicz

Robert Piotrowicz jest jedną z czołowych postaci polskiej muzyki eksperymentalnej i sztuki dźwiękowej. Realizuje projekty autorskie, a także współpracuje z czołówką artystów z kręgów współczesnej muzyki i sztuki dźwięku. Jako instrumentalista pracuje głównie z gitarą elektryczną i modularnym syntezatorem analogowym, które stanowią jego podstawowy warsztat sceniczno-koncertowy.

Oprócz zaawansowania w czysto instrumentalnych technikach, Piotrowicz jest doświadczonym wykonawcą własnej muzyki, także w zakresie współpracy z innymi artystami na poziomie elektroakustycznej improwizacji. Komponuje również w warunkach studyjnych, jest autorem muzyki teatralnej, projektów audiowizualnych i instalacji.

Jego twórczość dźwiękowa charakteryzuje się intensywną dynamiką, wyważoną formą, zachowując przy tym charakterystyczną i rozpoznawalną estetykę. Artysta nagrał kilka albumów solowych, ostatni Lasting Clinamne z 2008 roku spotkał się z dobrym odbiorem krytyków muzycznych z całego świata.
Robert Piotrowicz jako instrumentalista i improwizator główne projekty realizuje z Anną Zaradny, Valeriem Tricoli, Burkhardem Stanglem. Przez ostatnie lata współpracował również z muzykami z całego świata (Jerome Noetinger, Oren Ambarchi, Zbigniew Karkowski, Xavier Charles, Lasse Marhaug, John Hegre, John Butcher, Tony Buck, Kevin Drumm, Kasper T Toeplitz, Lionel Marchetti i inni).
Obok czysto dźwiękowych projektów realizuje również projekty audiowizualne oraz radiowe.

5 marca 2011 roku o godzinie 19.00
CSW Łaźnia
Ul. Jaskółcza 1
80-767 Gdańsk

Dodaj komentarz