• 2011-02-26

Wystawa rzeźb Michała Staszczaka

5 marca 2011 roku o godzinie 18.00 w Galerii BOK – MOC w Bolesławcu odbędzie się wystawa rzeźb Michała Staszczaka nadpisane.

Michał Staszczak nadpisane - zaproszenie

Michał Staszczak nadpisane - zaproszenie

Nadpisać to zapisać zacierając tym samym wcześniejszy zapis. Konstruując moje prace sięgam po elementy rzeczywistości, wyrywam je z ich pierwotnego kontekstu, modyfikuję, mnożę i wtapiam w nowy niezależny byt. I choć pozostają wspomnieniem swej oryginalnej formy, stają się nagle częścią układu słonecznego, wehikułu czy machiny.

Niemniej ważną częścią całego procesu jest nadanie nowemu bytowi imienia. Zwykle rodzi się ono w wyniku serii skojarzeń. Finalny tytuł jest mój. Podczas wystaw zauważyłem jednak, że prace silnie stymulują widzów do nadawania nowych tytułów, przefiltrowanych przez ich wyobraźnię i doświadczenia. W ten sposób nadpisują oni na daną pracę siebie, poszerzając jej przestrzeń znaczeniową. Na wystawie NADPISANE postanowiłem utrwalić tą przestrzeń poprzez zgromadzenie i zaprezentowanie wraz z pracami alternatywnych tytułów/skojarzeń wygenerowanych przez widzów.

Michał Staszczak

Michał Staszczak (ur. 1979) absolwent rzeźby Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiował w latach 1999-2005, dyplom w 2005 roku pod kierunkiem prof. Leona Podsiadłego. Pracownik dydaktyczny (asystent) tej samej uczelni w pracowni małej formy rzeźbiarskiej i pracowni odlewniczej u prof. Jacka Dworskiego. W październiku 2010 otworzył przewód doktorski. Członek Stowarzyszenia Grawiton i Związku Polskich Artystów Plastyków (okręg wrocławski). Współorganizator Festiwalu Wysokich Temperatur we Wrocławiu. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. Tylko w roku 2010 wziął udział w 12 wystawach, w tym 4 indywidualnych.

Galeria BOK-MCC
pl. Piłsudskiego 1c
Bolesławiec

Dodaj komentarz