• 2011-02-25

Godflesh na Asymmetry Festival we Wrocławiu

1 maja 2011 roku w Klubie Firlej we Wrocławiu wystąpi zespół Godflesh. Obok Electric Wizard będzie kolejną gwiazdą tegorocznego festiwalu Asymmetry.  Razem z Brytyjczykami do składu dochodzi amerykańska grupa Jucifer , Włosi z The Orange Man Theory i belgijskie Aaranis. Organizowany przez klub Firlej Asymmetry Festival odbędzie się we Wrocławiu w dniach od 29 kwietnia do 3 maja 2011 roku.

Godflesh to ikona industrialnego metalu. Założona w 1988 roku w Birmingham formacja zdobyła popularność za sprawą klasycznych już dziś albumów Streetcleaner czy Slavestate. Od dłuższego czasu jej działalność była zawieszona i dopiero w zeszłym roku członkowie zdecydowali się na powrót do koncertowania na festiwalach Hellfest we Francji i Supersonic w Wielkiej Brytanii. Polski występ będzie z pewnością jedyną okazją do zobaczenia grupy w tej części Europy w najbliższym czasie. Justin Broadrick zaprezentuje też swój ambientowy projekt Final

Amerykański duet Jucifer to żywiołowa mieszanka punka, stoner rocka i noise’u. Od wielu już lat muzycy tej formacji przemierzają ze swoimi koncertami cały świat, z krótkimi przerwami na nagrywanie płyt. Najnowsza pochodzi z zeszłego roku i nosi tytuł Throned in Blood.

The Orange Man Theory to kolejny w składzie Asymmetry wykonawca z Włoch. Zespół tworzy w stylistyce mathcore’a i metalcore’a.

1 maja 2011 roku
Klub Firlej we Wrocławiu
Koncert Godflesh
Asymmetry Festival we Wrocławiu
Od 29 kwietnia do 3 maja 2011 roku.

Dodaj komentarz