• 2011-02-24

8 urodziny Slamu poetyckiego w Warszawie

10 marca 2011 roku o godzinie 20.00 w warszawskim Powiększeniu odbędą się ósme urodziny Slamu poetyckiego w Polsce. Gościem specjalny będzie Polarbear.

8 urodziny Slamu poetyckiego w Powiększeniu

8 urodziny Slamu poetyckiego w Powiększeniu

Slam poetycki na stałe wpisał się w krajobraz miejskich imprez i obchodzi już 8. urodziny. Warto przypomnieć, że pierwszy Slam w Polsce odbył się w warszawskiej Starej Prochoffni i organizował go Bohdan Piasecki. Slam to skrzyżowanie poezji i performance’u, stawiające na pierwszym miejscu kontakt poety z ludźmi, którzy słuchają jego wierszy. Słowo Slam określa również imprezę, podczas której artyści przedstawiają swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety i wyłania najlepszego autora wieczoru. Ważne jest, że rolę jury pełni właśnie cała zgromadzona publiczność, a nie kolejne wielce szacowne grono krytyków i literatów.

Dzięki współpracy z British Council w tym roku ósme urodziny Slamu poetyckiego w Polsce swoją obecnością uświetni, wywodzący się z Birmingham w Wielkiej Brytanii, Polarbear – jeden z czołowych artystów spoken word na świecie. Wystąpi on w Powiększeniu jako gość specjalny podczas urodzinowego slamu 10 marca a dzień później poprowadzi otwarty wykład Spoken Word – Writing for your own voice na SWPS w Warszawie.

Polarbear

Polarbear

Po pobycie w Warszawie wybiera się do Krakowa gdzie weźmie udział w dyskusji na temat Slamu poetyckiego i poezji spoken word oraz wystąpi jako gość specjalny na odbywającym się tam Slamie na Kazimierzu w klubie Kolanko No 6.

Polarbear’owi uznanie przyniosło tournee w ramach Apples & Snakes Exposed Tour oraz występy podczas festiwali, które otworzyły mu drogę na sceny całego świata – od Kuala Lumpur do Kalifornii. Wiele jego występów transmitowanych było przez Radio BBC. Poeta uczestniczy w międzynarodowych projektach pisarskich i performerskich. Na przełomie 2008/2009 Polarbear objechał Wielką Brytanię ze swoim pierwszym pełnowymiarowym spektaklem performance story zatytułowanym If I cover my nose you can’t see me, prezentowanym m.in. na zakończenie London Literature Festival.

10 marca 2011 r., godz. 20.00
Klub Powiększenie
ul. Nowy Świat 27
Warszawa

Dodaj komentarz