• 2011-02-24

Kreatura. Warsztaty z Anną Marią Karczmarską

26 lutego 2011 roku o godz. 11.00 w Małym Klubie Bunkra Sztuki w Krakowie odbędą się warsztaty, które poprowadzi Anna Maria Karczmarska.

Klub Bunkra Sztuki

Klub Bunkra Sztuki

Warsztaty będą nawiązywały do pracy stworzonej przez artystkę na potrzeby wydanej przez Bunkier Sztuki publikacji dla dzieci zatytułowanej miniManual. Sztuka gry wyobraźnią. Książeczka zawiera instrukcje gier zaprojektowanych przez współczesnych artystów z myślą o najmłodszych odbiorcach sztuki. Warsztaty będą połączone z pokazem prac wideo artystki.

Anna Maria Karczmarska jest artystką, scenografką i projektantką kostiumów do spektakli teatralnych. Karczmarska jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w swojej twórczości posługuje się różnorodnymi mediami: od malarstwa, przez wideo i fotografię, po performance.

Mały Klub Bunkra Sztuki to cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (od 5 do 12 lat) organizowanych przez Galerię Bunkier Sztuki.

Nagrodzony w plebiscycie Gazety Wyborczej główną nagrodą w kategorii Miejsce Roku. Mały Klub Bunkra Sztuki jako jedyny w Krakowie stwarza dzieciom i młodzieży możliwość spotkania z artystami należącymi do najbardziej rozpoznawalnych i twórczych na współczesnej scenie artystycznej w Polsce. Zaproszeni goście oswajają dzieci nie tylko z galeryjną przestrzenią i sztuką współczesną, ale także wprowadzają je w zagadnienia społeczne, takie jak ekologia czy tolerancja.

W ramach Małego Klubu Bunkra Sztuki powstaje unikatowa edycja zabawek, zaprojektowanych dla dzieci przez artystów. Prace, których celem jest promocja sztuki współczesnej wśród najmłodszych odbiorców i ich opiekunów oprócz walorów artystycznych posiadają także wartości edukacyjne.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 5 do 12 lat
Czas trwania warsztatów: 2 godziny
Koszt warsztatów: 7 zł

Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Informacje i zapisy: Anna Bargiel (12 422 10 52, bargiel@bunkier.art.pl)

Mały Klub Bunkra Sztuki
Warsztaty prowadzi Anna Maria Karczmarska
26 lutego, godz. 11.00

Dodaj komentarz