• 2011-02-24

Spotkanie z Balbiną Bruszewską połączone z projekcją filmów

Dnia 7 marca 2011 roku o godzinie 18.00 w Kinie Forum w Białymstoku odbędzie się spotkanie z Balbiną Bruszewską połączone z projekcją filmów.

Balbina Bruszewska

Balbina Bruszewska

Balbina Bruszewska – reżyserka, scenarzystka i fotografka,  jedna z najbardziej znanych młodych realizatorek polskiego filmu  animowanego. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, związana ze Studiem Se-Ma-For Produkcja Filmowa. Reżyserowała wideoklipy dla takich twórców jak: O.S.T.R., Bob One oraz Kamień Kamień Kamień. Obecnie pracuje przy realizacji pełnometrażowego filmu lalkowego Serce w murze.

Wiara, nadzieja i miłość (2003); 7′
Opowieść o trzech podstawowych wartościach.

Miasto płynie (2009); 17′
Film w bogatym kolażu wypowiedzi, rozmów, utworów muzycznych i materiałów reporterskich ukazuje Łódź jako skansen obyczajowych obrazków, typowych jedynie dla tego zakątka Polski. Młodzi i starzy opowiadają o poszukiwaniu miłości, nocy poślubnej, mundurkach szkolnych, obowiązkach premiera, zapinaniu pasów, religii i władzy.

Dobro, piękno i prawda (2010); 6′
We współczesnym świecie zainteresowanie dobrem, pięknem i prawdą maleje na rzecz taniej sensacji, dramatów, strzelania i innych, znacznie ciekawszych rzeczy. Historia człowieka noszącego w sobie wyidealizowany obraz świata, który broniąc swoich wartości próbuje przekazać je innym.

Bydgoszcz podbija Chiny (2009); 20′
Dokument o trasie koncertowej grupy Roan, najpopularniejszego w Szanghaju polskiego zespołu rockowego, o którym paradoksalnie pozarodzimą Bydgoszczą niewiele w Polsce wiadomo. Emocje równe występom Beatlesów, podekscytowani przechodnie, szaleństwo, zaszczyty i bankiety – to wszystko składa się na niespodziewaną sławę członków zespołu zdobytą na drugiej półkuli ziemskiej.

Jak nie ty, to kto? (2008); 4′
Wideoklip do muzyki freestylowego Hip-hopowca O.S.T.R.-ego, który zdobył nagrodę za najlepszy teledysk na festiwalu YACH FILM FESTIVAL w 2009 roku.

Ścigany (2010); 4′
Teledysk do piosenki zespołu Kamień Kamień Kamień.

7 marca 2011 roku o godzinie 18.00
Kino Forum
Białostocki Ośrodek Kultury
Legionowa 5
15-281 Białystok

Dodaj komentarz