• 2011-02-24

Art Inn – targi sztuki w Warszawie

W dniach od 26 do 27 marca 2011 roku w nowej warszawskiej przestrzeni postindustrialnej Ósmy Dzień Tygodnia odbędą się Art Inn – Targi Sztuki.

Art Inn - targi sztuki

Art Inn - targi sztuki

Art Inn to alternatywa dla sprzedaży galeryjnej, połączenie wydarzenia kulturalnego z promocją artystów. Otwarta formuła Targów pozwoli pokazać swoje prace ciekawym twórcom, którzy nie do końca odnajdują się w tradycyjnych galeriach.

Warszawa, tonąca w morzu garażowych sprzedaży, bazarów rękodzieła i second-handowych wymian aż się prosi o miejsce, gdzie sprzedaje się prace artystyczne – ale właśnie: dzieła sztuki z prawdziwego zdarzenia. Organizatorzy Art Inn: Stowarzyszenie Hokuspokus oraz Nowa Mina Kultury postanowili stworzyć nową formułę, łączącą galerię z targiem. Idealnym miejscem jest nowa artystyczno-klubowa przestrzeń Ósmy Dzień Tygodnia.

W ostatni weekend marca, przez 2 dni w godzinach 12.00-18.00 w klubie przy Czerskiej 12 swoje prace przy dźwiękach muzyki elektronicznej kolektywu MustNotSleep oraz FatAla zaprezentują odważni artyści. Pewnego rodzaju wyzwaniem będzie dla nich wpasowanie się w postindustrialną przestrzeń, oznaczające odcięcie od białych ścian galerii i zatonięcie w artystycznej atmosferze, podkręcanej przez występy performerów różnych dziedzin sztuki.

Dla widzów – potencjalnych klientów, 8 Dzień Tygodnia stanie się w ten wyjątkowy weekend artystyczną mekką. Będzie można oglądać i kupować dzieła sztuki, zwiedzać, słuchać muzyki, oglądać video art. Do dyspozycji wystawców i gości będzie też kawiarnia i bogato wyposażony bar. Art Inn to w założeniu wydarzenie cykliczne. Organizatorzy zapowiadają urozmaicenie formuły w przyszłości również o inne elementy powiązane ze sztuką współczesną.

26-27 marca 2011 r.
8 Dzień Tygodnia
ul. Czerska 12
Warszawa

Dodaj komentarz