• 2011-02-24

Nabór do Akademii Solidarności

Do dnia 20 marca 2011 roku trwa nabór do Akademii Solidarności ECS w Gdańsku, która odbędzie się w dniach od 8 do 13 maja 2011 roku.

Akademia Solidarności jest to pięciodniowe seminarium skierowane do młodych ludzi z Polski oraz krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Na podstawie zgłoszeń i przesłanych aplikacji do udziału zaproszonych zostanie 50 osób (w tym 10 z Polski i 40 z zagranicy).

Akademia Solidarności to cykliczny projekt realizowany od 2005 roku, w którym w sumie wzięło udział ponad 200 osób z 18 krajów (Ukraina, Białoruś, Rosja, Armenia, Gruzja, Mołdawia, Kazachstan, Łotwa, Węgry, Azerbejdżan, Tadżykistan, Chorwacja, Rumunia, Litwa, Słowacja, Polska, Estonia, Indie). Uczestnicy Akademii to głównie studenci, doktoranci oraz młodzi działacze społeczno-polityczni, którzy spotykają się na warsztatach, by rozmawiać o dziedzictwie ruchu Solidarność – o  jego historii i znaczeniu – oraz o tym, jak realizuje się idea solidarności w takich dziedzinach życia społecznego jak ekonomia, sektor pozarządowy, samorząd i inne.

W programie przewidziano m.in.: wykłady liderów ruchu Solidarność, warsztaty, a także program dodatkowy przewidujący grę miejską, zwiedzanie ważnych dla historii Solidarności miejsc w Trójmieście, a także warsztaty tematyczne.

Ostateczny termin: 20 marca 2011 roku
Europejskie Centrum Solidarności
ul. Doki 1
80-958  Gdańsk

Dodaj komentarz