• 2011-02-23

Mieszanka stylów podana przez Mikromusic w Klubie Wytwórnia

26 lutego 2011 roku o godz. 19.00 w łódzkim klubie Wytwórnia wystąpi Mikromusic – jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej łącząca wiele stylów bazując na jazzie i trip hopie. Zespół będzie promował swoje najnowsze wydawnictwo zatytułowane SOVA.

Mikromusic

Mikromusic

Grupa Mikromusic jest zupełnie inna niż cała nasza krajowa scena muzyczna – powiedział o nich Marek Niedźwiecki.

Mikromusic to jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Łączą wiele stylów, ale bazują na jazzie i trip hopie. I ponownie okazuje się, że tak pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu.

Od początku zespołowi kibicowali czołowi polscy muzycy, nierzadko wspierając pracę nad płytami. Na debiutanckim krążku Mikromusic pojawiło się wielu cenionych artystów m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudziński, akordeonista Piotr Dziubek.

Wrocławska formacja znakomicie sprawdza się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością.

Mikromusic ma na koncie trzy krążki – Dobrze jest (2006), Sennik (2008) oraz Sovę (2010).

Grupa została doceniona nominacją do Yacha za teledysk do utworu Sennik. Zespół ma również na swoim koncie nominację do Camerimage za teledysk do piosenki Thank God I’m a Woman. Na festiwalu Top Trendy formacja otrzymała nagrodę Prezydenta Sopotu, wcześnie triumfowali jako finaliści opolskich Debiutów.

Supportowali m.in. koncert Macy Gray, Lury czy Miki Urbaniak.

Dodaj komentarz