• 2011-02-22

Źródło. Koncert pamięci Jacka Kaczmarskiego

Dnia 2 kwietnia 2011 roku o godzinie 19.00 w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu odbędzie się koncert Źródło pamięci Jacka Kaczmarskiego.

 Źródło

Źródło

To już trzecia edycja koncertu poświęconego twórczości  największego polskiego barda, podczas którego przyjaciele i uczniowie Jacka Kaczmarskiego wspólnie z publicznością nie pozwalają zapomnieć o jego, wciąż aktualnej, twórczości.

W tegorocznej odsłonie koncert składać się będzie z dwóch części: w pierwszej wystąpią młodzi artyści związani z Wrocławskim Salon…em Jacka Kaczmarskiego (Trio Łódzko-Chojnowskie, Triada Poetica, Michał Mańka i Adam Łapacz), zaś w drugiej – na scenie pojawi się Przemysław Gintrowski z zespołem – Przyjaciel i wieloletni współpracownik Jacka Kaczmarskiego, autor wielu kompozycji do jego wierszy.

Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego działa w naszym mieście od 2006 roku. Skupia w sobie miłośników twórczości największego polskiego barda, zarówno jej odbiorców, jak i wykonawców. Podczas kolejnych edycji koncertowych, które odbywają się comiesięcznie usłyszeć można najważniejsze i najbardziej znane utwory zmarłego pieśniarza, ale także i te znane mniej, powstałe na emigracji oraz w ostatnim okresie twórczości.

2 kwietnia 2011 roku godz.19.00
C.S.Impart
ul.Mazowiecka 17
Wrocław

Dodaj komentarz