• 2011-02-22

Spektakl grupy ZITA

27 lutego 2011 roku w ramach Festiwalu Kalejdoskop w kino Forum Białostockiego Ośrodka Kultury będzie można obejrzeć spektakle greckiej grupy ZITA, w choreografii Iris Karayan.

ZITA, "A time to mourn"

ZITA, "A time to mourn"

  • ZITA, Leg acy(Grecja) / 17.30, BOK, Kino Forum (15 zł)

Leg acy jest strukturalnie improwizowanym solokoncentrującym się na stosunku muzyki do tańca. Chara Kotsali poprowadzi naspoprzez przestrzeń muzyczną wchodząc na scenę, by wykonać duet z muzyką.

  • ZITA, A time tomourn (Grecja) / 19.00, BOK,Kino Forum (15 zł)

A time to mourn jest ontologią ludzkiejnatury i jej brakiem zdolności do pokonania przejawów przemocy w imię cywilizacji. Duet ten bada stany przemocy, jak są one wyczuwane i wyrażone wewspółczesnych społeczeństwach: przemoc przechodzi w żal, moc w słabość, aczłowieka zamienia się w zwierzę …

ZITA, "Leg-acy"

ZITA, "Leg-acy"

ZITA została założona w Atenach przez grupę tancerzy choreografów. Od 2002 roku, ZITA zaprezentowała następująceprace w choreografiiIrisKarayan: CITRUS CINENSIS (2002), Sonata No. 13 (2002), 35hours Non-Stop Art Act, THE FOREST (2003), SELF PORTRAIT (2005, 2006, 2008), VIDEODANCE05, Megaron (2008), DOMESTICANIMALS (2008), A TIME TO MOURN (2009). Na Festiwalu New Europew Pradze ZITA zdobyła 1. nagrodę za najlepszą choreografię, Jarmila Jeřábková Award2010.

Iris Karayan studiowała taniec w GreckiejPaństwowej Szkole Tańca. Zdobyła tytuł magistra w zakresie Sztuki w Działaniu i Kultury: Interdyscyplinarne Podejście (Goldsmith College, University ofLondon). Jako tancerka współpracowała z choreografami Athina Vahla, Me LigaLogia Dance Company, Solipsyzm Dance Company, Amorphy.org i była pełnoetatowymartystą Yelp Danceco, w Atenach od 2002 roku. Jest członkiem-założycielemi choreografem ZITA Dance Company, a także członkiem wielu związanych z tańcemsieci i organizacji.

Festiwalrealizowany przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Białegostoku.
Organizatorzy: Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia

Dodaj komentarz