• 2011-02-18

Thomas Bernhard 80-te urodziny

24 lutego 2011 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie  odbędzie się otwarcie wystawy Thomas Bernhard – fotografie spuścizny.  Z okazji 80-tych urodzin pisarza zaplanowano również: referaty studentów i doktorantów germanistyk poświęcone twórczości artysty oraz wieczór literacki.

O godzinie 10.00 odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej, która jest własnością Thomas Bernhard Privatstiftung na podstawie koncepcji Petera Karlhubera. Po wystawie będzie oprowadzać Agata Berełkowska. Wystawa będzie czynna do 17 marca 2011r.

Od godziny 12.00 do 17.00 w Austriackim Forum Kultury w Warszawie zaplanowano kolokwium poświęcone twórczości Thomasa Bernharda, gdzie swoje referaty wygłoszą studenci i doktoranci germanistyk z Krakowa, Poznania i Warszawy. A o godzinie 18.00 rozpocznie się wieczór literacki – Autobiografie. Spotkanie. Rozmowy z Kristą Fleischmann oraz prezentacja książek w przekładzie Sławy Lisieckiej. Fragmenty przeczyta Krzysztof Gosztyła. Następie odbędzie się dyskusja: Nienawiść i literatura, którą poprowadzą: Adam Lipszyc i Karolina Wigura. Dyskusja odbędzie się z udziałem znawców literatury Bernharda: Sławą Lisiecką, Markiem Kędzierskim i Agatą Berełkowską.

24 luty 2011 r.
Biblioteka Uniwersytecka
Austriackie Forum Kultury
Warszawa

Dodaj komentarz