• 2011-02-18

2. edycja konkursu Fotoblog Roku

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji konkursu na Fotoblog Roku 2010, redakcja serwisu SwiatObrazu.pl ogłasza rozpoczęcie edycji na rok 2011. Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej wartościowych fotoblogów i ich twórców.

Fotoblog Roku 2011

Fotoblog Roku 2011

Uczestnicy tegorocznej edycji Konkursu będą mieli okazję powalczyć nie tylko o zaszczytny tytuł, ale także o nagrody, których wartość przekracza 12 tysięcy złotych: drukarki fotograficzne firmy Epson, aparaty cyfrowe marki Casio Exilim, bony na zakupy w sklepach House oraz torby i plecaki marki Lowepro.

Fotoblogi to nie tylko prywatne pamiętniki dokumentujące czyjeś życie za pomocą fotografii. To także dokumentacja pasji, zainteresowań czy szalonych projektów ich autorów. W zeszłorocznym Konkursie mieliśmy okazję podziwiać fotoblogi dotyczące osobistych refleksji na temat mody, życia ulicy, podróży, losów jednego szarego swetra, opisujące obrazami życie jednego miasta, czy stanowiące swoisty atlas ptaków. Z każdego fotobloga można wyczytać inspirację jego autora, zobaczyć wiele dobrych fotografii, które pozostają w pamięci, dlatego cieszymy się, że możemy znowu zacząć się im przyglądać.

Pierwsza edycja Konkursu cieszyła się ogromną popularnością i pozwoliła nam odkryć wielu utalentowanych autorów. Do Konkursu zgłoszono 529 fotoblogów, na zwycięzcę plebiscytu publiczności oddano 15 909 głosów, a w sumie głosowano 96 565 razy. W 2010 roku tytuł Fotobloga Roku głosami Jury przypadł stronie Moje uniformy tworzonej przez Arkadiusza Wojciechowskiego a głosami publiczności Fotoblogiem Roku zostało Karakorum autorstwa Justyny Górskiej.

Konkurs trwa od 15 lutego 2011 do 15 września 2011 (do Konkursu można przystąpić do 1 września 2011 r.).

Dodaj komentarz