• 2011-02-16

Trzy monodramy

W dniach od 17 do 20 lutego 2011 roku o godzinie 19.00 w Laboratorium Dramatu w Warszawie odbędą się pokazy trzech monodramów.

Magdalena Marciniak, Medea

Magdalena Marciniak, Medea

Anna Wojnarowska, Ismena Nieopisana Siostra

Reżyseria Jolanta Denejko, występuje Anna Wojnarowska

Bohaterka monodramu opowiada o swojej surowej matce, ojcu, który faworyzuje jej siostrę, młodszym bracie, który zabija starszego brata, wujku, który zmusza ją do małżeństwa i wreszcie o znienawidzonej przez siebie siostrze.

Magdalena Marciniak, Medea

Jeżeli zdecydujemy się widzieć Medee jako kobietę, która kocha bez miary i czuje się kobietą porzocunoą lub zdradzoną albo Medeę jako obcą, która przybywa z barbarzyńskiego kraju i czuje się jak uchodźca, to ją zrozumiemy.

Remigiusz Grzela, Uwaga złe psy

Reżyseria: Michał Siegoczyński, występuje  Małgorzata Rożniatowska

Opowieści o chorej miłości. Bohaterką spektaklu jest Anita Szatkowska, obłąkana malarka i  żona pisarza Jerzego Szaniawskiego. O wiele młodsza od męża  znęcała się nad  ciężko chorym Szaniawskim, odizolowała od świata, więziła i leczyła sobie tylko znanymi metodami. Po śmierci męża przez lata dewastowała jego dworek, a wreszcie podpaliła (zamykając w nim dwóch mężczyzn). Akcja spektaklu  rozgrywa się  po śmierci pisarza, której Anita nie przyjmuje do wiadomości.

Spektakl nagrodzony m.in. na Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT ’07 w Szczecinie, Nagrodą Aktorską na 5. Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, Główną Nagrodę Aktorską Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego XII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, Grand Prix oraz nagrodą dziennikarzy Kaliskich Spotkań Teatralnych – Festiwalu Sztuki Aktorskiej oraz na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie.

Od 17 do 20 lutego 2011 roku o godzinie 19.00
Laboratorium Dramatu
Olesińska 21
Warszawa

Dodaj komentarz