• 2011-02-11

Warsztaty teatralne dla młodzieży w Teatrze Dramatycznym

Od 14 do 23 lutego w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbędą się darmowe warsztaty teatralne dla młodzieży: Młoda Scena 2011 Zima w Mieście. Projekt edukacyjny Teatru adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

Celem tego projektu jest przybliżenie medium teatru dorastającemu pokoleniu odbiorców sztuki. Służyć temu ma eksperymentalne łączenie nowych mediów w spektaklach oraz nowoczesne formuły warsztatów. Do tworzenia Młodej Sceny zapraszani są młodzi artyści i animatorzy doświadczeni nie tylko w pracy w teatrze, lecz również tworzący interdyscyplinarne projekty performatywne, muzyczne, graficzne, modowe i kuratorskie. Organizatorzy poprzez warsztaty pragną pobudzić wyobraźnię oraz otworzyć młodych ludzi na nowe możliwości sztuki.

Najbliższa premiera Córeczki odbędzie się w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat w Warszawie 18 lutego 2011 r. Córeczki są trzecią, po Wilku i Bańce mydlanej, odsłoną Młodej Sceny. W programie cykl warsztatów: Nieco-dziennik i Wyjdź z roli!

Nieco-dziennik / prowadzenie: Aleksandra Antoniuk i Małgorzata Gajdemska
Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 lutego 2011 r. o godz. 15.00 w Holu kasowym Teatru. Uczestnicy i uczestniczki wezmą udział:

  • w próbie generalnej spektaklu
  • w dyskusji z udziałem reżyserki, Małgorzaty Głuchowskiej, i autorki tekstu, Justyny Lipko-Koniecznej, na tematy poruszane w Córeczkach
  • w indywidualnych i grupowych działaniach parateatralnych, odbywających się w przestrzeniach Teatru Dramatycznego

Wyjdź z Roli! – cykl praktycznych warsztatów do spektaklu Bańka Mydlana. To możliwość wzięcia udziału w warsztatach, podczas których odbędzie się spotkanie się z reżyserem spektaklu, Andrzejem Pakułą. Będzie można się przyjrzeć próbie z aktorami, zbadać przestrzeń sceniczną spektaklu zaprojektowaną przez Agatę Baumgart. Scenografia stanie się początkiem teatralnych improwizacji wokół tematów podejmowanych w spektaklu: tożsamości, granic, konfliktu, przemocy, strachu, stereotypów, zamknięcia, prawdy, polityki, kłamstwa, wojny, mediów.

Prowadzenie: Justyna Sobczyk
Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 lutego o godzinie 15.00 w Holu kasowym Teatru.
Drugie spotkanie: 18 lutego, godz. 15.00–18.00
Trzecie spotkanie: 19 lutego, godz.11.00–15.0o
Czwarte spotkanie: 20 lutego, godz. 11.00–15.00
Próba i Spektakl: cały dzień i wieczór
Finał i pokaz zaplanowano na 23 lutego 2011 roku o godzinie 21.00 na Mała Scena Teatru.

14 – 23 lutego 2011 r.
Teatr Dramatyczny
Warszawa

Dodaj komentarz