• 2011-02-09

Wernisaż wystawy Jacka Sroki i spotkanie z artystą

18 lutego 2011 roku w Galerii Ring w Legnicy o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z artystą Jackiem Sroką, a o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki zaplanowano wernisaż jego wystawy Niebezpieczeństwa miasta (2). Galeria będzie czynna od 8 lutego do 16 marca 2011 r.

Niebezpieczeństwa miasta (2) to wystawa malarstwa i grafiki inspirowanych ciemną stroną wielkomiejskiego życia. W atakujących widza, odważnych obrazach powracają ulubione motywy autora: ulice, psy, mechanizmy, narzędzia chirurgiczne, sadyzm i zgroteskowana nagość. Prace Sroki, tworzone z ekspresjonistycznym rozmachem, dążą do spotęgowania wyrazu, a nieco surrealistyczne tytuły zdradzają czarny humor, którego tragikomiczny sznyt malarz szczególnie sobie upodobał. Dzieła Sroki z jednej strony bawią kolorem i humorem, z drugiej przerażają demonami w głowie artysty przypominając o drastycznych zagrożeniach dzisiejszego świata.

Jacek Sroka – malarz, grafik, rysownik. Urodził się w 1957 roku w Krakowie. Absolwent krakowskiej ASP. Wystawia od dwudziestu lat w kraju i za granicą: kilkadziesiąt wystaw indywidualnych ( m.in. w Tokio, Paryżu, Amsterdamie) i kilkaset zbiorowych. Laureat Grand Prix Biennale Grafiki w Seulu, Graphica Atlantica w Rejkiaviku, Nagrody Młodych im. St. Wyspiańskiego. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach: Muzeum Narodowego (Kraków), British Museum (Londyn), Metropolitan Museum (Nowy Jork), Bibliotheque Nationale (Paryż), Museum Prefectoral (Kumamoto, Japonia).

18 luty 2011 r.
Galeria Ring
Galeria Sztuka
Legnica

Dodaj komentarz