• 2011-02-08

Nowy cykl wykładów w Miszkaniu Gepperta

Dnia 25 lutego 211 roku w Mieszkaniu Gepperta we Wrocławiu w ramach projektu Dysk zainaugurowany zostanie nowy cykl seminariów poświęconych problematyce ciała i cielesności, zatytułowany EveryBODY – Każde ciało.

Dysk to jeden z typów urządzeń pamięci masowej, skrót od dyskusji. Zanim coś zostanie zapamiętane musi mieć szansę być wypowiedzianym. Ktoś musi to usłyszeć, zrozumieć lub się z tym czymś pokłócić. Dopiero wówczas możliwe jest zapamiętanie.
Myśl może narodzić się w dyskusji.

W Dysku Gepperta chodzi o krytycyzm, refleksyjność, wiedzę – o dyskursywizację tego co pozornie oczywiste, o dekonstruowanie i odbieranie ekspertom monopolu na tworzenie wiedzy. Chodzi o demokrację, polilog i o umasowienie akademii poprzez popularyzowanie tematów trudnych, może kontrowersyjnych, marginalnie traktowanych przez tradycyjne uczelnie.

Cykliczne, otwarte spotkania – wykłady i dyskusje odbywały się będą poza Uniwersytetem i poruszane zostaną tematy i problemy rzadko podejmowane przez dominujący dyskurs akademicki w ramach przewidzianych sylabusem zajęć. Poruszane będą tematy z szeroko pojętej humanistyki, socjologii, sztuki.

25 lutego 211 roku
Mieszkanie Gepperta
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2
Wrocław

Dodaj komentarz