• 2011-02-01

Spektakl Zabawki Pana Boga w Lublinie

12 lutego 2011 roku o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej, Warsztaty Kultury w Lublinie odbędzie się spektakl muzyczny Teatru Muzycznego Roma pt. Zabawki Pana Boga. Poetka i pisarz. Dalecy i bliscy, obecni w swoich myślach i w listach. I kompozytor – Wielki Nieobecny. Zabawki Pana Boga to przedstawienie o nieobecności tak bliskiej, że aż namacalnej.

Joanna Trzepiecińska

Joanna Trzepiecińska

Poetka to Agnieszka Osiecka w tej roli Joanna Trzepiecińska. Pisarz to Marek Hłasko, a wciela się w niego Przemysław Sadowski. Ten trzeci zaś – Krzysztof Komeda – powraca we wspomnieniach i wypełnia je ogromem talentu i prostotą człowieczeństwa. Genialny i skromny. Wielki i cichy, małomówny.

Osiecka i Hłasko korespondują intensywnie na przestrzeni wielu lat. Ona, głównie z Polski, chociaż spotykają się przelotnie w Kalifornii. Jego nosi już po całym świecie – tęskni, jednak nie wraca, buntuje się, ale żałuje oddalenia. Skazani na siebie w sposób naturalny, bo kto inny zrozumie to polskie pokolenie. Skazani na siebie w sposób niemal organiczny, poszukują kontaktu prawdziwego i dlatego do siebie piszą. Padają więc w Zabawkach Pana Boga słowa ważne, a łączy je muzyka Komedy i piosenki Osieckiej. Szczęśliwie się stało, że jej słowa i jego nuty spotkały się na planie kilku filmów i kilku spektakli teatralnych. Będzie można usłyszeć m.in. Nim wstanie dzień, Ja nie chcę spać, jak również późniejsze utwory dojrzałej już poetki z muzyką Jerzego Satanowskiego i Seweryna Krajewskiego. Zabawki Pana Boga to poetycki zapis stanu świadomości całego polskiego pokolenia, które – doskonale wiedząc, jak bardzo jest niepowtarzalne – nawet nie przeczuwało, jakie okaże się ważne.

Reżyseria/scenariusz: Jerzy Satanowski

Obsada:

  • Joanna Trzepiecińska: Agnieszka Osiecka
  • Przemysław Sadowski:  Marek Hłasko
  • Zespół Trzy Dni Później w składzie: Joanna Piwowar, Marta Piwowar, Marta Groffik

12 lutego 2011 roku , godz. 19.00
Sala Widowiskowa, Warsztaty Kultury w Lublinie
Spektakl muzyczny Teatru Muzycznego Roma pt. Zabawki Pana Boga.

Dodaj komentarz