• 2011-01-31

Uroczystość Fundacji Theatrum Gedanense w Londynie z udziałem jej Patrona JKW Księcia Walii

W dniach od 25 do 26 stycznia 2011 roku Prezes Fundacji Theatrum Gedanense zaprosił grono Mecenasów i Przyjaciół Fundacji do Londynu gdzie w środę 26 stycznia wieczorem odbyła się w uroczysta kolacja z udziałem Patrona Fundacji Theatrum Gedanense JKW Księcia Walii.

Od lewej: Justyna Marcinkiewicz-Limon, Charles Krause, Magdalena i Paweł Adamowicz, JKW, prof. Jerzy Limon, fot. George Bodnar

Od lewej: Justyna Marcinkiewicz-Limon, Charles Krause, Magdalena i Paweł Adamowicz, JKW, prof. Jerzy Limon, fot. George Bodnar

W wydarzeniu udział wzięli m.in. prof. Jerzy Limon – Prezes Fundacji, dr Zbigniew Canowiecki – Przewodniczący Rady Fundacji, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Barbara Tuge-Erecińska – Ambasador RP w Londynie, Jan Kozłowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, były Marszałek Województwa Pomorskiego, Paweł Olechnowicz – Prezes Grupy Lotos SA, Jarosław Bauc – Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny firmy Polkomtel SA, Roman Szyszko – Wiceprezes Zarządu Spółki Energa, Piotr Nowak – Wiceprezes firmy OKI, dr Zbigniew J. Staszak – Prezes Zarządu HDI, oraz grupa sponsorów z USA, państwo Bożena i Arie Zweig, Natasha i Michael Isaacs, Eva i Cezary Jakubowscy.

Podczas uroczystości JKW Książę Walii podziękował wszystkim gościom za wieloletnie wspieranie działań Fundacji Theatrum Gedanense, która w tym roku obchodzi swoje dwudziestolecie. Z tej okazji wydany został album Piękna Dwudziestoletnia, który JKW otrzymał w prezencie i zażartował, iż ma nadzieję, że nie będzie zmuszany do przeczytania polskiego tytułu. Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz wraz z Prezesem Fundacji Jerzym Limonem zaprosili Księcia do przyjazdu do Gdańska na uroczystość otwarcia Teatru Szekspirowskiego – planowaną na wrzesień 2013. Zaproszenie zostało przyjęte.

Uroczystość odbyła się w Clarence House i miała charakter prywatny. Na kolację podano dania ekologiczne sporządzone z produktów pochodzących z posiadłości Księcia w Highgrove oraz wina musujące z książęcych winnic.

Wcześniej tego dnia goście zwiedzili Szekspirowski Teatr Globe i spotkali się z Neilem Constable – Dyrektorem Zarządzającym Teatru Globe oraz Partickiem Spottiswoodem – Dyrektorem Globe Education.

Gdański Teatr Szekspirowski
ul. Szeroka 121/122
80-834 Gdańsk

Dodaj komentarz