• 2011-01-31

Spektakl Nie strzelajcie do pianistki w Sopocie

5 lutego 2011 roku o godz. 19.00 na Sopockiej Scenie Off de BICZ odbędzie się spektakl Jerzego Wójcickiego Nie strzelajcie do pianistki.

Nie strzelajcie do pianistki - plakat
Nie strzelajcie do pianistki – plakat

Nie strzelajcie do pianistki to opowieść o młodej kobiecie wchodzącej w dorosłe życie. Jest snuta przez wszystkie osoby, które ją zamieszkują. Kim jestem? Niepokorną jazzową pianistką, uporządkowaną prawniczką, kobietą sukcesu, świetnie rokującym samobójcą, młodym naukowcem z zablokowaną ścieżką doktoratu, dzieckiem, któremu rodzice wmówili, że jest dorosłą kobietą, aby nie łożyć na jej utrzymanie, seks maszyną sterowaną instynktem biologicznym, grzeczną dziewczynką łaknącą poczucia bezpieczeństwa, a może przyszłą starą panną z kotem jako panem domu?

Jak scalić tę tożsamości? Jak nie poddać się chaotycznemu potokowi negatywnych zdarzeń? Czy ironia, humor, przyjaciele i jazz uratują Violę? Nie strzelajcie do pianistki składa się na podstawowe pytania: jak nie przegapić swojego życia? Jakich wyborów dokonać, żeby późnij niczego nie żałować? Jakie wartości w sobie zachować, i czym to są te wartości? W świecie, w którym panuje powszechny relatywizm i każdy lansuje swoją wersję zbawienia nic nie jest już pewne, a przez to cała otaczająca nas rzeczywistość wydaje się nieczytelna. W takiej sytuacji zrozumienie swoich potrzeb jest prawie niemożliwe. A to przecież konieczność, aby nie przegapić swojego życia…

Jerzy Wójciki – dramaturg, student IV roku Państwowej Wyższej Szkoły teatralnej im L. Solskiego w Krakowie, na Wydziale Reżyserii Dramatu ( ze specjalizacją dramaturgiczną). Asystent Krzysztofa Globisza na Wydziale Aktorskim.

Wioleta Karpowicz – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie im A. Zelwerowicza, na Wydziale Sztuki Lalkarskiej. Od ponad roku związana z Teatrem Miniatura w Gdańsku. Zagrała, m.in. w: Doktor Dolittle i przyjaciele reż. Konrad Szachnowski, Szalone Zoo reż. Konrad Szachnowski, Pchła Szachrajka reż. Jacek Gierczak, Dzikie Łabędzie reż. Krystyna Jakóbczyk.

Wioleta Karpowicz, fot. Slawomir Konstadinov

Wioleta Karpowicz, fot. Slawomir Konstadinov

Mariusz Więcek – poeta, dramatopisarz, absolwent Filologii Polskiej na Uniwersytecie Gdańskim (specjalizacja teatrologiczna), trener kreatywnego myślenia i kreatywnego pisania poezji. Twórca i trener szkoły kreatywnego pisania Planeta Twórczość i Słowa na wolności. Trener kreatywnego myślenia w Centrum Nauki Experyment i Sopockiej Szkole Wyższej Finansów i Biznesu. Laureat Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury (2006). Wydał debiutancki tom Dar języków i inne przejęzyczenia (2005) i Equilibrium (Biblioteka Toposu 2009).

Małgorzata Ciepłuch – kompozytor, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, klasy Włodzimierza Nahornego. Studia ukończyła w 2009 roku z wyróżnieniem. Obecnie wykładowca w uczelni. Za działalność artystyczną w 2010 roku otrzymała Stypendium Kulturalne Prezydenta Miasta Gdańska. Pianistka Jan Konop Big Band , lider zespołu Piosenka Anatomiczna.

Realizacja:

  • Adaptacja i dramaturgia: Jerzy Wójcicki
  • Reżyseria: Jerzy Wójcicki, Mariusz Więcek
  • Muzyka: Małgorzata Ciepłuch
  • Występuje: Wioleta Karpowicz

5 lutego 2011 roku, godz. 19.00
Sopocka Scena Off de BICZ
Spektakl Jerzego Wójcickiego Nie strzelajcie do pianistki.

Dodaj komentarz