• 2011-01-31

Zbliża się koniec naboru filmów na 51. Krakowski Festiwal Filmowy

4 lutego 2010 roku opływa termin zgłaszania filmów na 51. Krakowski Festiwal Filmowy, który odbędzie się w dniach 23 – 29 maja 2011 roku. W konkursach mogą brać udział filmy dokumentalne, krótkometrażowe i animowane, pod warunkiem, że zostały zrealizowane po 1 stycznia 2010 roku.

Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych europejskich imprez filmowych. Przez pół wieku istnienia festiwal zmieniał się i rozwijał, ale krakowska impreza zawsze mocno akcentowała film dokumentalny. Tegoroczną nowością jest możliwość zgłaszania do konkursu polskiego filmów dokumentalnych o czasie trwania przekraczającym 60 minut.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia filmów w trzech kategoriach do 4 lutego:

1. międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, do którego mogą być zgłoszone filmy dokumentalne, animowane oraz fabularne o czasie trwania do 30 min.

2. międzynarodowy konkurs filmów dokumentalnych, do którego mogą być zgłoszone filmy dokumentalne o czasie trwania:

  • od 30 do 60 min.
  • powyżej 60 min.

3. konkurs polski, do którego mogą być zgłoszone filmy zrealizowane w Polsce, o czasie trwania:

  • filmy dokumentalne – powyżej 60 min.,
  • filmy dokumentalne – do 60 min.,
  • filmy animowane – do 30 min.,
  • filmy fabularne – do 30 min.,

Wymóg premiery polskiej obowiązuje tylko w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych. W pozostałych konkursach polska premiera filmu nie jest wymagana, jednak pierwszeństwo mają filmy, które nie były prezentowane w Polsce na żadnym festiwalu odbywającym się przed 51. KFF.

Z filmów zgłoszonych do konkursu polskiego komisja selekcyjna wybiera tytuły, które będą uczestniczyły również w konkursach międzynarodowych.

W konkursach mogą brać udział tylko filmy zrealizowane po 1 stycznia 2010 roku.

Dodaj komentarz