• 2011-01-31

Koncert Trio Brain w krakowskiej Alchemii

11 lutego 2011 roku o godz. 20.00 w Klubie Alchemia w Krakowie odbędzie się koncert zespołu Trio Brain wraz z Bartłomiejem Chmarą.

Sławomir Janicki to urodził się 16 maja 1967 roku – kontrabasista. Zaczynał swoją działalność sceniczną na początku kat 80. W roku 1992 Janicki uczestniczył czynnie w tworzeniu pierwszego w Bydgoszczy i jednego z pierwszych w Polsce niezależnie działającego klubu Trytony. W roku 1994 Janicki, wraz z Jackiem Majewskim otworzył Fabrykę Rzeźb Gadających ze Sobą Mózg. W Mózgu Janicki współtworzy kolejne składy: Mazzoll&Arhythmic Perfection, Arthythmic Brain, Pieces of Brain, które nagrywają kolejne, unikalne płyty, a także koncertują w wielu krajach Europy.

W roku 1999 rozpoczął współpracę ze światowej sławy tubistą Zdzisławem Piernikiem. Współpraca ta owocuje koncertami w Polsce, Holandii, Niemczech oraz na Węgrzech. W roku 2001 Janicki po raz pierwszy wyjechał do Australii, gdzie zostaje rezydentem Casula Power House w Sydney. W Mózgu zajmuje się wciąż organizacją pracy klubu, ale również filmowaniem koncertów. W roku 2004 stanął na czele Stowarzyszenia Artystycznego Mózg, które stawia sobie za cel doprowadzanie do działań artystów z różnych kręgów kulturowych, mających na celu poznanie człowieka, miejsca jednostki ludzkiej w świecie.

Qba Janicki - perkusista. Syjamski brat Marsellusa Wallace’a. Syjamscy bracia urodzili się zrośnięci będąc idealnie nałożeni jeden na drugiego w związku z czym obecność dwóch osób na scenie jest niezauważalna i nie przeszkadza żadnemu z braci w funkcjonowaniu. Janicki urodził się 6 lutego 1989 roku w Bydgoszczy.

Naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku lat czterech. Po 13 latach ćwiczenia, głównie w samotności, oraz poszukiwania własnych technik oraz brzmień zaczął występować publicznie. W roku 2008 został studentem Akademii Muzycznej w Krakowie. W roku 2009 rozpoczął studia na kierunku perkusja i instrumenty perkusyjne. Jego główną teorią w graniu muzyki jest to, aby grać dźwięki, które czynią cię szczęśliwym bez względu na gatunek muzyczny.

Mateusz Walerian – saksofonista, kompozytor. Od 6 roku życia grał na fortepianie. Obok saksofonu, który jest jego głównym instrumentem, korzysta z szerokiej palety innych instrumentów takich jak klarnet, flet czy klarnet basowy, kreując szerokie spektrum kolorystyczne realizowanych projektów.

Jego muzyka jest silnie osadzona w stylistyce mainstream’u jazzu nowoczesnego (hard free bop) z ukłonem w stronę awangardowej muzyki atonalnej. Znamienny rys na jego twórczości odcisnęły japońska oraz indyjska muzyka klasyczna, klasyka jazzowa, muzyka współczesna.

Bartłomiej Chmara to człowiek o właściwościach silnie ukierunkowanych na poszukiwanie dźwięku niezależnie od tego czy ma pod ręką instrument czy grabki ogrodowe. Na codzień komponuje utwory i produkuje dźwięk. W między czasie współtworzył Alias Free Trio, Popo i George Dorn Screams, gdzie komponował, grał na gitarze i syntezatorze, rzucał w gitare śrubkami i śpiewał. Obecnie współpracuje z Marcinem Czubalą i Catz n’ Dogz.

Skład:

  • Sławomir Janicki – kontrabas.
  • Qba Janicki – perkusja.
  • Mateusz Walerian – Saksofon, kompozytor
  • Bartłomiej Chmara – kompozytor, gitara, syntezator

11 lutego 2011 roku, godz. 20.00
Klub Alchemia w Krakowie
Koncert zespołu Trio Brain wraz z Bartłomiejem Chmarą

Dodaj komentarz