• 2011-01-29

Poza prawem: Echa z Guantanamo w Klubie Krytyki Politycznej

2 lutego 2011 roku o godzinie 18.00 Klub Krytyki Politycznej w Łodzi zaprasza na seans filmowy w trakcie którego zostanie pokazany film dokumentalny Poza prawem: Echa z Guantanamo i spotkanie dyskusyjne wokół filmu.

Poza prawem. Echa z Guantanamo - plakat

Poza prawem. Echa z Guantanamo - plakat

W spotkaniu po projekcji wezmą udział:

Andy Worthington, reżyser filmu, niezależny dziennikarz z Wielkiej Brytanii, autor książki The Guantanamo Files: The Stories of the 774 Detainees in America’s Illegal Prison (2007). Andy Worthington od pięciu lat zajmuje się niemal wyłącznie tematyką więźniów przetrzymywanych w Guantanamo, Bagram i innych lokalizacjach wyjętych spod prawa. Napisał setki artykułów na ten temat, publikowanych w prasie światowej i na blogu www.andyworthington.co.uk.

Moazzam Begg, Brytyjczyk, były więzień w Bagram i Guantanamo, autor książki Enemy Combatant: A British Muslim’s Journey To Guantanamo and Back (2006). Moazzam Begg został uwolniony z Guantanamo w styczniu 2005 roku i przekazany do Wielkiej Brytanii. Nigdy nie postawiono mu żadnych zarzutów. Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie prowadzi organizację Cageprisoners, pomagającą więźniom wojny z terroryzmem i ich rodzinom.

Anna Minkiewicz inicjatorka i główna organizatorka cyklu spotkań z Andym Worthingtonem i Moazzamem Beggiem w Polsce, obecnie pracująca w Kabulu oraz Wojciech Makowski  przedstawiciel Amnesty International w Łodzi.

2 lutego 2011 roku, godz. 18.00.
Klub Krytyki Politycznej w Łodzi

Dodaj komentarz