• 2011-01-29

Made in France vol. 3

25 stycznia 2011 roku ukazała się trzecia część składanki  Made in France vol.3 Płyta prezentuje współczesną scenę piosenki francuskiej, jak zwykle z silnym akcentem na przyjemne melodie i ciepłe aranżacje.

Made in France vol.3

Made in France vol.3

To już trzecia odsłona serii płytowej Made in France. Ideą cyklu jest prezentacja świeżych głosów Francji – utalentowanych i aktywnych na scenie, choć rzadko znanych z pierwszych stron gazet. Młodemu pokoleniu francuskich wykonawców udało się zachować stylistyczną odrębność – nie kopiują anglosaskich wzorów, co więcej, wytyczają nowe trendy, żonglują formą. Potencjał twórczy we Francji jest nadal ogromny.

Atmosfera zebranych utworów wiedzie wąskimi uliczkami Paryża, wzdłuż Sekwany, aż po rejony, gdzie życie ma w sobie coś małomiasteczkowego. Dynamiczne, pełne życia brzmienia metropolii i kojące dźwięki niespiesznych przedmieści przeplatają się ze sobą w kakofonii skojarzeń tego, co w muzyce francuskiej najlepsze.

Na płycie między innymi tacy artyści jak: Zaz, Joyce Jonathan, Melissmell, Manu Larrouy, Marie Pierre Arthur, Emily Loizeau i wielu innych.

Dodaj komentarz