• 2011-01-29

Egzystencje. Wystawa Krzysztofa Kuczyńskiego

W dniach od 4 do 28 lutego 2011 roku w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze odbędzie się wystawa Krzysztofa Kuczyńskiego Egzystencje.

Krzysztof Kuczyński, Niewidzialne miasto

Krzysztof Kuczyński, Niewidzialne miasto

Na wystawie znajdą się dwa zestawy fotografii, spinają one klamrą dwa okresy w życiu artysty, pierwszy analityczny, drugi syntetyczny (okresy pozornie różne). Krzysztof Kuczyński prezentuje prace opisujące rzeczywistość. Pierwszy zestaw nosi tytuł Zwykłe fotografie, prace te kryją w sobie drugie dno, pokazują „intymne życie przedmiotów”, namacalność, realność, dosłowność, jednak bez popadania w oczywistość.

Zestaw drugi jest kontrapunktem wobec pierwszego, obejmuje fotografie wykonywane w podczerwieni, jest to subiektywna dokumentacja przestrzeni miejskiej. Zestaw nosi tytuł Niewidzialne miasto, Kuczyński fotografuje w podczerwieni rejestrując to, czego nie widzimy, nie postrzegamy. Zaprzecza tymi pracami idei klasycznej fotografii reporterskiej.

Krzysztof Kuczyński (ur. 1964r.) absolwent Wyższego Studium Fotografii w Warszawie (dyplom w 1989 r., promotor  Jerzy Lewczyński), członek Związku Polskich Artystów Fotografików (od 2009 roku).

Laureat Grand Prix XIV Biennale Fotografii Górskiej w 2006 roku w Jeleniej Górze. Zdobywca II nagrody XXVII Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Krajobraz górski im. Jana Sunderlanda w 2007 roku w Nowym Targu.

od 4 do 28 lutego 2011
Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Długa 1
58-500 Jelenia Góra

Dodaj komentarz