• 2011-01-29

BZ WBK Pressfoto – wernisaż nagrodzonych prac we Wrocławiu

Dnia 7 lutego 2011 roku o godzinie 17.00 w Dolnośląskim Centrum Fotografii Domek Romański we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy BZ WBK Pressfoto.

fot. Tomasz Wozny

fot. Tomasz Wozny

Laureatem głównej nagrody został Łukasz Ostalski z agencji fotograficznej Reporter za zdjęcie przedstawiające Władimira Putina i Donalda Tuska podczas spotkania na molo w Sopocie, przy okazji uroczystości upamiętniających 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej. To samo zdjęcie zostało również uhonorowane pierwszą nagrodą w kategorii Wydarzenia – zdjęcie pojedyncze. Ponadto Łukasz Ostalski jest także autorem fotoreportażu o zawodach niepełnosprawnych kulturystów, który otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Sport – fotoreportaż.

Nagrodę specjalną Banku Zachodniego WBK zdobył po raz drugi z kolei Krzysztof Koch z rzeszowskiej redakcji Gazety Wyborczej. Nagrodzony fotoreportaż Krzysztofa Kocha przedstawia skutki powodzi, która nawiedziła Ropczyce w czerwcu ubiegłego roku.

Kilka nagród tej edycji otrzymała również Dorota Awiorko-Klimek z Dziennika Wschodniego, której prace zajęły drugie i trzecie miejsce w kategorii Społeczeństwo – zdjęcie pojedyncze oraz pierwsze miejsce w kategorii Cywilizacja – zdjęcie pojedyncze. Tę ostatnią nagrodę przyniosło jej zdjęcie mieszkańca zalanej w ubiegłym roku przez obfite deszcze Bogdanki.

fot. Łukasz Ostalski

fot. Łukasz Ostalski

Nowością tegorocznej edycji BZ WBK Press Foto jest pojawienie się kategorii fotokast, czyli multimedialnej wersji fotoreportażu. Nagrodę główną w tej kategorii zdobył Tomasz Pulsakowski za materiał o kolei transsyberyjskiej.

Nagrodę specjalną Rzeczpospolitej otrzymał wrocławianin Tomasz Woźny za fotografię wykonaną na Haiti nawiedzonym w styczniu 2010 roku trzęsieniem ziemi, które praktycznie zrównało z ziemią stolicę tego kraju, Port-au-Prince. Tomasz Woźny zdobył również 1 nagrodę w kategorii Wydarzenia – fotoreportaż.

BZ WBK Press Foto 2010 to już szósta edycja ogólnopolskiego konkursu skierowanego do fotografów prasowych,. Konkurs cieszył się rekordowym zainteresowaniem ze strony fotoreporterów. Do biura konkursowego wpłynęło niemal 7 tysięcy zdjęć oraz kilkadziesiąt fotokastów nadesłanych przez 368 autorów w siedmiu kategoriach: Społeczeństwo, Portret, Wydarzenia, Cywilizacja, Sport, Przyroda i środowisko naturalne oraz Fotokast.

7 lutego 2011 roku o godzinie 17.00
Domek Romański
Ul. Nakiera 8
Wrocław

Dodaj komentarz