• 2011-01-28

Premiera albumu Cecyli Malik: 365 drzew

4 lutego 2011 roku będzie miała miejsce ogólnopolska premiera albumu Cecylia Malik: 365 drzew. To fotograficzny zapis projektu zrealizowanego przez krakowską artystkę. Począwszy od 25 września 2009 r. przez rok codziennie wspinała się na jedno drzewo. Wydawcą albumu jest Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana, we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym.

Cecylia Malik "365 drzew"

Cecylia Malik "365 drzew"

Fotografie zebrane w formie albumu opatrzono tekstami autorów – m.in. Sylwii Chutnik i Adama Wajraka – entuzjastów działania podjętego przez Cecylię Malik. Podają oni rozmaite sposoby czytania 365 drzew, od wątków emancypacyjnych, ekologicznych, zjawiska odzyskiwania przestrzeni publicznej przez mieszkańców miast, po czysto przygodowe.

Sylwia Chutnik:

Tłumy dziewczyn będą chciały wspiąć się wyżej, niż się da, wyżej, niż się żyje. Do chmur, może nawet do gwiazd. Spojrzą z góry na dotychczasowy dom z jego nagle maleńkim ekranikiem telewizora typu plazma.

Adam Wajrak:

Choć Cecylia jest malarką, to jej drzewny projekt dla mnie nie jest tylko artystyczny. On jest przyrodniczy, bo przywraca nam, ludziom, drzewa.

Finał projektu 365 drzew miał miejsce we wrześniu zeszłego roku pod Dębem Wolności przy Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego i był częścią ArtBoom Tauron Festivalu.

Cecylia Malik – absolwentka Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. Współtwórczyni Farmy sztuki oraz Małego Klubu Bunkra Sztuki w Krakowie. Za realizację projektu 365 drzew zdobywczyni tytułu Kulturystka roku 2010 w plebiscycie słuchaczy Radiowego Domu Kultury Programu 3 Polskiego Radia. Nominowana do nagrody Kulturalne Odloty krakowskiej Gazety Wyborczej (wyniki poznamy 5 lutego 2011).

4 luty 2011 r.

premiera albumu 365 drzew w księgarniach w całej Polsce

Dodaj komentarz