Maurizio Cattelan i najnowszy magazyn Toilet Paper

4 lutego 2011 roku o godzinie 18.00 w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie Maurizio Cattelan zaprezentuje najnowszy magazyn Toilet Paper.

Magazyn Toilet Paper Maurizio Cattelana

Magazyn Toilet Paper Maurizio Cattelana

Prezentacji magazynu Toilet Paper z udziałem artysty Maurizio Cattelana, będzie towarzyszył panel dyskusyjny moderowany przez Annę Theiss i Adama Mazura. Uczestnikami będą: Anda Rottenberg, Karolina Korwin-Piotrowska, Mirosław Bałka, Tomasz Kowalski i Pierpaolo Ferrari. Polska publiczność jako pierwsza będzie miała okazję obejrzeć materiały wideo do Toilet Paper w reżyserii Yuriego Ancaraniego.

Toilet Paper przedstawiane jest na całym świecie jako czasopismo nowej generacji, w którym obraz ma ambicję być jednocześnie fotografią, tekstem i świadomym hołdem złożonym surrealistycznej spuściźnie. Maurizio Cattelan kolejny raz próbuje znieść ograniczenia współczesnego świata sztuki, którego sam jest częścią. Tym razem artysta prowokuje środowisko poważnych krytyków sztuki i wydawców ambitnych magazynów o sztuce. Toilet Paper próbuje zbudować pomost między tzw. fotografią komercyjną i sztuką; pomost, o którym w Polsce mówi się, że nie istnieje lub stanowi temat tabu.

Wszystkie zdjęcia realizują wizje Maurizio Cattelana i są tworzone we współpracy ze znanym włoskim fotografem Pierpaolo Ferrarim, który w wywiadzie dla włoskiej edycji magazynu Vogue, mówił o nowym czasopiśmie: To nie tylko kwestia wyboru zdjęć, ale też sekwencji, która łączy poszczególne fotografie. Magazyn jest wynikiem obsesji/pasji, którą dzielimy z Maurizio. Każde zdjęcie ma swój początek w jakimś pomyśle, często całkiem prostym, który następnie staje się złożoną aranżacją ludzi, którzy konstruują tableaux vivants. Ten projekt jest również rodzajem burzy mózgów.

Maurizio Cattelan mieszka w Mediolanie i w Nowym Jorku. Jego prace od lat zachwycają, aż drażnią swobodą, niezależnością i bezkompromisowością. Prace Maurizio Cattelana pokazywały najważniejsze instytucje kultury na świecie: Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Museum of Contemporary Art w Los Angeles, Solomon R. Guggenheim w Nowym Jorku, Centre Georges Pompidou w Paryżu, Tate Modern w Londynie.

Pierpaolo Ferrari mieszka w Mediolanie i w Nowym Jorku. Od 1994 roku specjalizuje się w fotografii reklamowej. Robił zdjęcia dla takich marek jak: Nike, Audi, Mercedes, Samsung, Campari, MTV. Jest również autorem zdjęć wielu osobistości ze świata kina i muzyki, m. in. Wima Wendersa, Brada Pitta, Aleca Baldwina, Willema Dafoe, Lady Gagi. W 2006 roku razem z Federico Pepe stworzył magazyn o sztuce Le Dictateur. Od kilku lat fotografuje modę, m. in. dla Uomo Vogue. W Polsce Pierpaolo Ferrari znany jest szerokiej publiczności z sesji zdjęciowej Dody dla miesięcznika Pani oraz zdjęć Tildy Swinton z planu filmu I Am Love.

4 lutego 2011, godz. 18.00
CSW Zamek Ujzadowski
ul. Jazdów 2, Warszawa

Dodaj komentarz