• 2011-01-24

Muzyczne diwy na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej

24 marca 2011 roku we Wrocławiu w ramach 32. edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej wystąpią Cibelle, Jorane oraz Tanya Tagaq. Ich twórczość to zupełnie odrębne muzyczno-stylistyczne klimaty. Łączy je jednak muzyczna pasja, umiejętności wokalne i oryginalna sceniczna ekspresja.

Cibelle

Cibelle

Cibelle – elektroniczno-klubowa bossa nova
24 marca o godz. 22.00, we wrocławskim klubie Eter, unikatowe połączenie klimatycznej bossa novy z odrobiną jazzu i lounge’owymi rytmami zaprezentuje, pochodząca z Sao Paulo, Cibelle. Elegancka i zmysłowa artystka jest specjalistką oryginalnego łączenia południowo-amerykańskich tradycji z elektroniką. Koncerty Cibelle to nieco surrealistyczno-dekadenckie kabaretowe spotkania. W jej twórczości usłyszymy m.in. spuściznę Kurta Weila i Toma Waitsa oraz upodobanie do brzmień barowego jazzu.

Jorane

Jorane

Jorane (Joanne Pelletier) to kanadyjska, francuskojęzyczna piosenkarka, performerka i wiolonczelistka, autorka tekstów i muzyki. Na swojej najnowszej płycie Une sorcière comme une autre posługuje się słowami Leonarda Cohena, Anne Sylvestre i Patricka Watsona, nadając ich piosenkom nowe życie. Jorane kontynuuje w ten sposób poetyckie akcenty w swojej twórczości. Ta stale odkrywająca i intrygująca artystka z Quebecu, przygotowuje na Przegląd Piosenki Aktorskiej specjalny spektakl, w którym wystąpi w duecie z pianistą Anthonym Rozankovicem. Koncert odbędzie się w Centrum Sztuki Impart, 20 marca o godz. 17.00 i z pewnością będzie unikatowym wydarzeniem tegorocznego przeglądu.

Tanya Tagaq

Tanya Tagaq

Tanya Tagaq to pochodząca z Dalekiej Północy i kontynuująca innuicką tradycję gardłowego śpiewu artystka, wystąpi w Synagodze pod Białym Bocianem, 24 marca o godz. 20.00. Wokalistka należy do grona artystów, którzy wprawiają jednocześnie w zachwyt i osłupienie przy pierwszym spotkaniu z ich twórczością. Jej umiejętnościami wokalnymi zachwyciła się między innymi Björk, która zaprosiła artystkę do współpracy podczas sesji nagraniowych i komponowania utworów. Innuitka Tanya Tagaq stale eksperymentuje z formą i dźwiękiem, prezentując swoje nowatorskie podejście do techniki śpiewu gardłowego (tzw. throat singing). Krytycy i obserwatorzy twierdzą, że najlepiej poznawać jej twórczość na żywo, gdyż właśnie podczas koncertów artystka improwizuje i szuka nowych rozwiązań wokalnych, zabierając słuchaczy w niezwykłe muzyczne rejony.

Jorane
CS Impart, ul. Mazowiecka 17, Wrocław
20 marca, niedziela, godz. 17.00

Tanya Tagaq
Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław
24 marca, czwartek, godz. 20.00

Cibelle
Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław
24 marca, czwartek, godz. 22.00

Dodaj komentarz