• 2011-01-21

Michael Flynn. Faces in the Forest

Od 2 lutego 2011 roku w Muzeum narodowym we Wrocławiu można oglądać wystawę Michael Flynn. Faces in the Forest. Kameralna wystawa, prezentująca wielkoformatową kompozycję ceramiczną, przygotowana została przez brytyjskiego artystę Michaela Flynna na Międzynarodowe Sympozjum Porcelana Inaczej i podarowana Muzeum Narodowemu we Wrocławiu. Dzieło zostanie zaprezentowane publiczności po raz pierwszy 2 lutego 2011 roku, w przeddzień otwarcia we Wrocławiu poplenerowej wystawy XXXIV MCS Porcelana Inaczej.

Michael Flynn. Faces in the forest

Michael Flynn. Faces in the forest

Michael Flynn urodził się w 1947 roku w Wuppertalu. Jest absolwentem Birmingham College of Art (1963-1965). Początkowo zajmował się malarstwem, dopiero w latach siedemdziesiątych zainteresował się ceramiką. Edukację w tym zakresie pobierał Cardiff College of Art u Alana Barrett-Danesa. Jest członkiem prestiżowej Académie Internationale de la Céramique (AIC). Artysta prowadzi warsztaty ceramiczne dla młodych adeptów tej dyscypliny na uczelniach na całym świecie. Jego prace znajdują się w największych kolekcjach m.in.: Victoria&Alber Museum w Londynie, Muzeum Sztuk Użytkowych w Pradze, Gardiner Museum w Toronto i Muzeum Sztuk Użytkowych w Kolonii.

Flynn specjalizuje się w ceramice figuratywnej. Jego dzieła, powstające często w ramach rozbudowanych cykli, odwołują się do bogatej tradycji tego gatunku. Narracyjnie konstruowane figuralne kompozycje czerpią inspiracje z najrozmaitszych źródeł antycznych mitów, zapomnianych wierzeń, dawnych rytuałów. Flynn znakomicie operując ceramiczną materią stwarza uwodzące drobiazgowością szczegółów światy niekiedy przesycone erotyzmem, niemal zawsze naznaczone elementami dyskretnego sarkazmu wobec ukazywanych postaci.

2 lutego – 20 marca 2011
Wystawa z cyklu Artyści i Mecenasi Muzeum Narodowemu we Wrocławiu
Kuratorka: Barbara Banaś
Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Dodaj komentarz