Wystawa Łukasza Bilińskiego Hu-Man Being w Tarnowie

27 stycznia 2011 roku o godz. 18.30 w Galerii Miejskiej w Tarnowie Dworzec PKP odbędzie się wernisaż wystawy Łukasza Bilińskiego Hu-Man Being. Wystawa będzie czynna do 6 marca 2011 roku. Po wernisażu o godz. 19.00 z cyklu Teatr przy stoliku odbędzie się czytanie fragmentów Boulevard Voltaire Andrzeja Barta – autora scenariuszu do filmu Rewers. Czytać będą aktorzy Tarnowskiego Teatru.

Hu-man Being - plakat

Hu-man Being - plakat

Charakterystyczny dla twórczości Łukasza Bilińskiego – nieważne czy w przypadku malarstwa, performance czy rysunku – jest swoisty dystans, z którym najpierw obserwuje, a potem przetwarza zastaną rzeczywistość. Dystans do samego siebie i otaczających go ludzi – co szczególnie widoczne jest w pracach składających się na hu-man being – ma swoje odzwierciedlenie w sposobie prezentacji świata. Nawet melancholia, nostalgia czy to pewne poczucie osamotnienia, które emanują z obrazów, wyzbyte są zbędnej ckliwości, niepoprawnego romantyzmu w werterowskim wydaniu. Ten sposób kreacji artystycznej to nie tylko próba przetwarzania zatrzymanych chwil, ale przede wszystkim, mam wrażenie, że jest to wysublimowana forma przeżywania ich na nowo, by ostatecznie się z nimi rozstać. Dzięki temu, my wszyscy – widzowie sztuki Łukasza, możemy stać się jej częścią (..) (Tomasz-Marcin Wrona)

Łukasz Biliński urodził się w 1987 roku. Mieszka i tworzy w Krakowie. Studiuje malarstwo na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Interdyscyplinarnej Pracowni u prof. Zbigniewa Bajka oraz w Pracowni Rysunku na Wydziale Rzeźby u prof. Ewy Janus. W swojej twórczości wykorzystuje różne media: malarstwo, rysunek, fotografia. Sięga także do performance i instalacji. Zawsze pozostaje jednak wierny wypracowanej już minimalistycznej stylistyce.

Teatr przy stoliku - plakat

Teatr przy stoliku - plakat

27 stycznia 2011 roku, godz. 18.30
Galeria Miejska w Tarnowie, Dworzec PKP
Wernisaż wystawy Łukasza Bilińskiego Hu-Man Bein
Wystawa będzie czynna do 6 marca 2011 roku
Po wernisażu o godz. 19.00 Teatr przy stoliku, czytanie fragmentów Boulevard Voltaire Andrzeja Barta. Czytać będą aktorzy Tarnowskiego Teatru.

Dodaj komentarz