• 2011-01-19

Jak ratowano Cmentarz Orląt Lwowskich – wspomnienie o Krystynie i Józefie Bobrowskich

24 stycznia 2011 roku o godz. 17.00 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie zainicjowany zostanie cykl Rozmowy o Kresach i nie tylko. Temat pierwszego spotkania to: Jak ratowano Cmentarz Orląt Lwowskich – wspomnienie o Krystynie i Józefie Bobrowskich.

Janusz M. Paluch, Rozmowy o kresach - okładka książki
Janusz M. Paluch, Rozmowy o kresach – okładka książki

W latach 80. Józef Bobrowski jako dyrektor Elektrobudowy we Lwowie zainicjował odkopywanie zasypanego śmieciami i gruzem Cmentarza Orląt Lwowskich. Prace wykonywane były poza godzinami pracy przez polskich robotników. Stało się to zaczynem do wielkiego dzieła odbudowy lwowskiej nekropolii. Żona, Krystyna Bobrowska również czynnie wspierała prace przywracające świetność Cmentarzowi.

Spotkanie odbędzie się na kanwie książki Rozmowy o Kresach i nie tylko, w której zamieszczono rozmowy, jakie na przestrzeni piętnastu lat przeprowadził Janusz M. Paluch. Tym samym zainicjowany zosytanie nowy cykl, podczas którego bohaterowie książki będą mieli okazję opowiadać o Kresach (i nie tylko).

Spotkanie swoją obecnością zaszczycą przyjaciele Krystyny i Józefa Bobrowskich

Udział wezmą:

  • Tomasz Bobrowski
  • Marek Łoś
  • Janusz M. Paluch
  • Anna Huszczo – klawesyn

24 stycznia 2011 roku, godz. 17.00
Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie
Z cyklu Rozmowy o Kresach i nie tylko. Spotkanie pierwsze:  Jak ratowano Cmentarz Orląt Lwowskich – wspomnienie o Krystynie i Józefie Bobrowskich.

Dodaj komentarz